
Košarkaška reprezentacija Srbije okupila se u Beogradu pred nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Selektor Dušan Alimpijević odmah je saopštio veliku vest – Nikola Jokić je novi kapiten Orlova.
Najbolji srpski košarkaš potom je izašao pred novinare i govorio o novoj ulozi, reprezentaciji i motivaciji da ponovo obuče nacionalni dres.
– Možda i neka moja griža savesti zbog neuspeha koji smo ostvarili na poslednjem takmičenju da mogu kući da odem da se normalno ponašam, da me nije sramota. Želja mi je da vratimo Srbiju gde treba da bude, košarku i sport. Dobio sam privilegiju da budem kapiten, ne znam da li sam zaslužio, mnoga velika imena su nosila kapitensku traku. Ima momaka koji su stariji od mene, ali trener mi je to dao, poklonio, pokušaću da to nosim i da pokažem na terenu kako dolikuje – rekao je Nikola Jokić.
Jokić se nada velikoj podršci navijača na utakmici protiv Bosne i Hercegovine.
– Nadamo se da će ta utakmica koju imamo kod kuće biti pred punim tribinama. Voleli bismo da igramo pred našim ljudima. To je možda neka molba – da budu pune tribine.

Predstavljam grad i porodicu
Novinare je zanimalo kako će se osećati kao kapiten dok predvodi tim tokom intoniranja himne.
– Sad ću da vidim prvi put, emocije su sigurno na većem nivou. Ti predstavljaš ove momke koji zajedno s tobom rade, predstavljaš grad i porodicu, privilegija je i zadovoljstvo.
Otkrio je i da povremeno posećuje pozorište.
– Odemo nekada i u Americi u pozorište, pokušavamo da živimo kao sav normalan svet, uživam, zanimljivo mi je sve.
View this post on Instagram
Pitanje je bilo i da li će reprezentativci imati druženje u Somboru.
– Svako ovde ima svoju kuću, posle duge sezone želi da bude kod sebe. Zašto da ne? Svi koji su došli u Sombor bili su ugošćeni, ne volim nikoga da teram, ali ako su u blizini, dobrodošli su.
View this post on Instagram
Govorio je i o odnosu sa selektorom Alimpijevićem.
– Ja trenera poznajem od ranije kroz neki krug prijatelja, znam ga i iz drugarskog perioda. Igrali smo jedan protiv drugog kada je on bio trener Vojvodine i tada je izgubio od mene, možda mi zato sada vraća. Što se tiče našeg odnosa, sa jednim selektorom gde sam dobio tu ulogu, gde sam dokazao da mogu da budem u kontaktu sa trenerima, sa Karijem sam i dan danas dobar, sa Duletom, uvek mi je zadovoljstvo da podelim mišljenje, da li šala, da li košarkaške ideje. Uvek je lepo podeliti kontakt – zaključio je Nikola Jokić.

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.