PRVA LIGA Kolubara na krilima Furtule hvata superligaški voz, “majstori” šokirali “gatovce” (VIDEO)

Dalibor Tomasevic

,

Radost igrača Kolubare posle gola Furtule / Foto: Prva liga Srbije / Jutjub, printskrin

Stavljena je tačka na 24. kolo Prve lige Srbije. Odigrane su poslednje četiri utakmice, na kojima su viđena ukupno četiri gola.

Na meču Čukarički – Spartak S, naša kladionica nudi kvotu 2.30 za igru 1-1.

Na papiru jedan od derbija ove runde kvalitetom nije mogao da zadovolji nekoliko stotina navijača na tribinama lazarevačkog stadiona. Kolubara je pobedila ekipu Grafičara 1:0 i ponovo uhvatila priključak za timovima iz vrha tabele.

Jedini gol viđen je u 73. minutu kada je Nikola Furtula dobro reagovao posle jednog kornera i preciznim udarcem zatresao mrežu gola gostiju iz Beograda. Bio je to njegov deveti gol u sezoni, a četvrti na poslednje četiri utakmice, koliko je i odigrao u dresu Kolubare. “Rudari” su meč završili sa igračem manje jer je japanski internacionalac Juma Suva tri minuta pre kraja isključen zbog dva žuta kartona.

Minimalne pobede na domaćem terenu zabeležili su Radnički 1922 i OFK Vršac. Ekipa iz Sremske Mitrovice pobedila ja RFK Novi Sad i to autogolom Blagojevića u 51. minutu. Vrščani su golom Todorovića u 35. minutu savladali Jedinstvo.

U derbiju donjeg dela tabele Radnički sa Novog Beograda kao gost je pobedio Mladost Gat sa 1:0 i produžio nadu za opstanak u ligi. Novosađani su posle sedam bodova u prva tri prolećna kola imali ulogu favorita, ali se po ko zna koji put pokazalo da je najteže dobiti “unapred dobijene” mečeve.

Gol odluke postigao je u 21. minutu Lazar Stojanović, kome je to bio tek drugi meč u sezoni i koji prethodnih godinu i po dana nije imao klub. “Majstori” ostaju pri dnu tabele sa devet bodova manje od prvog tima iznad crte. Mladost i sledeće kolo dočekuje u zoni ispadanja.