SRBIJA KOŠARKA
MBS NA TRENINGU NIŠA Neizvesna situacija oko budžeta za narednu sezonu kvari radost zbog uspeha (VIDEO)

KK Niš je sezonu završio trijumfom u istočnoj grupi Prve muške regionalne lige i plasirao se u Drugu ligu Srbije. I klub, ali i grad Niš su se vratili na košarkašku mapu Srbije i sledeće sezone će u gradu na Nišavi moći da se gleda nešto kvalitetnija košarka nego prethodne dve sezone.
SERIJA A: Od 18 igraju Napoli – Bolonja, a u kladionici MaxBet je kvota na pobedu domaćina 1.98.
Posle kraće pauze po završetku prvenstva košarkaši Niša su se vratili u salu i nastavljaju sa treninzima, plan je da se radi do juna i da se polako prave konture ekipe koja će sledeće sezone da igra u jačem rangu. Na treningu je primetna dobra atmosfera koja je ovu ekipu krasila i tokom takmičenja, a sada kada je cilj ispunjen, košarkaši su sa osmehom na licu pristupili obavezama posle sezone. Predednik KK Niša Dušan Knežević kaže da je plasman u Drugu ligu samo prvi deo plana koji je sebi i svojim saradnicima zadao kada je došao u klub.
– Plasmanom u Drugu ligu, lično sam ispunio možda pet posto ambicija koje sam sebi zacrtao pre dve godine kada sam došao u klub. Srećan sam jer je ovaj plasman došao jednu godinu ranije nego što smo imali u planu, ali sigurno da samo to neće da nas zadovolji. Sledeći korak je stvaranje ekipe koja neće da bude drugoligaš sa ambicijama opstanka u ligi, već ekipa koja želi da završi što bolje plasirana na kraju sezone – ističe predsednik KK Niša Dušan Knežević.

Vladimir Đorđević i Danilo Jamaković (Foto: MaxBet Sport)
Trener Niša Vladimir Đorđević je odradio veliki posao sa ekipom koja je definitivno posedovala kvalitet, ali koja je celu sezonu izgurala sa kratkom rotacijom.
SURLIĆ ŽELI DA PREDVODI NIŠ I U DRUGOJ LIGI
Kompletan tim Niša je zaslužio čestitke, ali se tokom sezone najviše govorilo o “trilingu asova” koje poseduje ova ekipa – Svetozar Stamenković, Milan Surlić i Aleksa Stevanović. Njih trojica su podnela najveći teret sezone i opravdali su epitet asova u ekipi. Milan Surlić je povratnik u srpsku košarku i u svom rodnom gradu je odigrao sezonu koju će da pamti i on i svi ljubitelji košarke. Njegova je želja da i sledeće sezone predvodi Niš u Drugoj ligi.
TEŠKO SA HILJADAMA PROTIV MILIONERA
Ono što kvari sjajnu sezonu Niša je raspodela sredstava za sport iz budžeta Grada Niša za 2024. godinu. U njoj je za KK Niš opredeljeno 266.000 dinara za takmičarske aktivnosti kluba u seniorskom i takmičenju mlađih kategorija. U ligi u kojoj će Niš da igra već sada može da se pouzdano kaže da neće da bude klubova sa budžetom ispod 10 miliona dinara. KK Niš je jedan od retkih niških sportskih kolektiva koji je uspeo da značajan deo sredstava za finansiranje obezbedi iz privrede, ali mu je za takmičenje u Drugoj ligi neophodna i pomoć Grada.
Ukoliko Niš ne dobije neku pomoć lokalne samouprave, taj klub će biti usamljen primer takvog tretmana od strane Grada. Ono o čemu bi ljudi koji vode računa o sportu na lokalu morali da vode računa jeste i vreme koje prolazi. Ako Niš i dobije neka sredstva, možda to bude kasno jer su prelazni rokovi već počeli i što pre je potrebno da se potvrde dogovori sa košarkašima koji će da predstavljaju klub u drugoligaškom takmičenju.
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.