LA LIGA Atletiko pred kraj slomio otpor Betisa… Dan obeležio Benzema (VIDEO)

Arsenije Soskic

,

Anhel Korea (Foto: Beta/AP)

Atletiko Madrid uspeo je pred kraj da slomi otpor Betisa i golom Anhela Koree u 86. minutu slavi mnogo važnu pobedu. Sada četa Dijega Simeonea (treća na tabeli) ima devet bodova više od ekipe iz Sevilje (peta) u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona

LA LIGA Valensija u ponedeljak (21.00) dočekuje Rajo Valjekano, a u MaxBetu kvota na igru 2-3 gola je 2.00.

Bilo je na stadionu crveno-belih šansi na obe strane, ali ne i pogodaka sve do finiša. Najbolju priliku propustio je štoper Atletika Himenez, koji je početkom drugog poluvremena poluvremena glavom poslao loptu na prečku, posle kornera.

Dan je u španskom fudbalu obeležio Karim Benzema, koji je u pobedi Real Madrida nad Valjadolidom od čak 6:0 za samo šest minuta i 30 sekundi upisao het-trik. Prvo je iskoristio asistenciju Vinisijusa i glavom poslao loptu u mrežu, zatim pogodio posle sjanog driblinga i vrhunskog udarca za 3:0, da bi već u 31. minutu prebacio loptu preko glave.

Nije, međutim, Benzema postigao najbrži het-trik u istoriji La lige. On je u vlasništvu Kevina Gameira (Atletiko Madrid ) koji je protiv Sportinga iz Hihona to uspeo za samo 4 minuta i 45 sekundi 18. februara 2017. godine.

Viljareal je u finišu stigao do trijumfa nad Real Sosijedadom (2:0) i ostao u trci za mesto koje vodi u Ligu šampiona, pošto ima četiri boda manje od tima kojeg je pobedio.