Lalatovićev košmar se nastavlja: Borac primio tri gola i poražen u derbiju

,

Nenad Lalatović (Foto: Starsport)

Početak mandata Nenada Lalatovića u Borcu iz Banjaluke mogao bi da se nazove košmarnim. Jer to i jeste. Ekipa iz Republike Srpske je najpre eliminisana iz Lige Konferencije od amatera sa Farskih Ostrva, potom je na gostovanju novajliji Slogi iz Doboja odigrala samo 2:2, da bi u derbiju drugog kola Premijer lige BiH poražena od Sarajeva – 1:3 (0:0).

Na meču Mladost Lučani – Crvena zvezda, naša kladionica nudi kvotu 2.40 za igru 2-2&2P2+.

Posle poluvremena bez golova, drugi deo meča igranog u Novom Gradu (nekadašnjem Bosanskom Novom), gde je Borac prinudno domaćin zbog renoviranja gradskog stadiona u Banjaluci, otvorio je Varešanović pogotkom u 47. minutu. Izjednačenjem je odgovorio Mrkaić, doskorašnji napadač Vojvodine u 70, a pobedu gostima doneli su Kobiljar u 77. i Ikić u 87. minutu.

Posle poraza od Farana i remija u Doboju, Lalatović je ponudio ostavku, koju je dan kasnije odbio Upravni odbor Borca. Pred srpskim trenerom su utakmice protiv Posušja i Igmana, čiji epilozi će najverovatnije da odrede njegovu budućnost u klubu iz Banjaluke.