LIGA 1 Odbrana popustila! Pari Sen Žermen se mučio sa autsajderom

Djordje Miljanic

,

Lionel Mesi je bio jedan od strelaca na utakmici sa Troom (Foto: Beta / AP)

Francuski gigant ostvaruje dobre rezultate, ali je pokazao i da mu je defanzivna postavka jedna od slabosti. Generalno, “sveci” nisu odigrali u skladu sa očekivanjima protiv ekipe kojoj je cilj da se izbori za opstanak.

BRAZIL 1: Naša kladionica daje kvotu 2.30 na pobedu Korintijansa protiv Gojasa u gradu Gojaniji. Utakmica između ovih ekipa je zakazana za 00.30.

Nije se proslavio Pari Sen Žermen u utakmici 15. kola Lige 1 protiv Troe na svom terenu. Istina, trijumf jeste ostvaren, ali posle dosta muka, što može da se vidi i po konačnom rezultatu – 4:3 (1:1).

Štaviše, gosti su, inače ekipa koja je na ovom meču nosio epitet apsolutnog autsajdera, u dva navrata vodili. Prvo je Mama Balde postigao gol već u trećem minutu, da bi isti igrač bio strelac i u 52, kada je Troa povela sa 1:2. Između ova dva gola je za “svece” precizan bio Karlos Soler i to u 24. minutu.

Ipak, tu je bio kraj uzbuđenjima i nadanjima za goste, pošto su Parižani u nastavku postigli tri uzastopna gola: Lionel Mesi u 55, Nejmar u 62, odnosno Kilijan Mbape u 77. minutu sa “bele tačke”. Poraz Troe je ublažio Ante Palaversa u 88. minutu.