LIGA 1 Pobeda “kneževa” vredna Lige šampiona!

,

Čuameni slavi sa saigračima (Foto: Beta/AP)

Sada već bivši šampion odavno se oprostio od trona, čak i od borbe za Evropu. Međutim, “kneževi” nisu, a to su i pokazali na gostovanju na stadionu “Pjer Moro”: Lil – Monako 1:2 (0:1).

Francuska 2: Na meču Dižon – nansi, naša kladionica nudi kvotu 3.10 za igru GG2.

Junak pobede Monaka bio je 22-godišnji Orelijan Čuameni. Mladi defanzivni vezista je na dodavanje Ben Jedera odličnim udarcem u 42. minutu pogodio cilj.

Domaćin je izjednačio golom Engleza Gomesa u 69. minutu, ali je taj rezultat vrlo kratko bio na snazi. Enrike je poslao loptu do Čuamenija, a on je savršeno preciznom “raketom” sa 25 metara još jednom zatresao mrežu.

Bio je to gol vredan verovatno i Lige šampiona. Prvi put posle tri godine.