LIGA EVROPE

VEČE KADA SU PADALI VELIKANI Ajaks je u stanju raspada, Liverpul se blamirao u Francuskoj, Murinjo na kolenima u Pragu

,

Slavlje fudbalera Tuluza (Foto: Beta/AP)

Prve večernje utakmice donele su sumrak velikana evropskog fudbala. Neki među njima su višestruki šampioni kontinenta. Sada su tek puki prosek. Krenimo redom.

Brazil: Na meču Botagogo – Gremio, naša kladionica nudi kvotu 1.98 za igru ug 2-3.

Kada je Ajaks vladao Evropom, početkom sedamdesetih, pa i kada je osvojio četvrtu krunu 1995, Brajton je tavorio u nižim rangovima engleskog fudbala. Ipak, sada su se uloge promenile. “Kopljanici” igraju verovatno najgoru sezonu u klupskoj istoriji, a “galebovi”, iako ne blistaju kao minulih godina, lako dolaze do pobede, usred arene koja nosi ime po legendarnom Johanu Krojfu.

Blamažu je doživeo i ove sezone slabi Liverpul. Jedva je izvukao bod na gostovanju, pazite sad, 14. ekipi u francuskom šampionatu u ovom trenutku. Stoji činjenica da Liga Evropa baš previše i ne zanima ekipu Jirgena Klopa, ali ovaj poraz mora da zaboli. Za pravdu se pobrinuo VAR, poništivši gol mladog Kvanse za izjednačenje u 97. minutu.

Pala je i Murinjova Roma, na gostovanju poletnoj Slaviji u Pragu. Preokretom u Ženevi, Portugalac i dalje nije siguran u prolazak.

Mali srpski derbi igran je u Renu. Sa Nemanjom Matićem na terenu od prvog minita, domaćin je rano poveo, ali posle pola sata fudbala ostao sa igračem manje. Panatinaikos je iz penala izjednačio, ali je doživeo nokaut u nastavku. Filip Mladenović od početka i Filip Đuričić od 46. minuta, nisu se proslavili. Preokretom u Haifi u finišu, na prag prolaska došao je i Viljareal.