NEVIĐENA DRAMA U ENGLESKOJ Siti do 76. gubio 0:2, za pet minuta preokrenuo i odbranio tron! (VIDEO)

,

Ovakva drama može da se poredi samo sa onom od pre tačno 10 godina, kada je Serhio Aguero golom u dubokoj nadoknadi doneo pobedu “građanima” protiv Kvins Park Rendžersa i titulu. Igrala je ekipa Pepa Gvardiole po ivici ambisa, ali je uspela da odbrani tron: Mančester siti – Aston Vila 3:2 (0:1). Istovremeno: Liverpul – Vulverhemton 3:1 (1:1).

Brazil: Na meču Atletiko-PR – Avai, naša kladionica nudi kvotu 2.60 za igru 1-1.

Iako kao ikona Liverpula nije uspeo da osvoji titulu, Stiven Džerard je silno želeo da pomogne voljenom klubu, sada kao trener Vile. I sve mu je išlo na ruku do 15 minuta pre kraja. Koristeći nervozu igrača Sitija, ekipa iz Birmingema je povela u smiraj poluvremena, golom Keša posle centaršuta njegovog kolege sa suprotne strane, levog beka Dinja.

Zanemeo je “Etihad” u 69. minutu kada je Filipe Kutinjo još jednom matirao Edersona za 0:2!

Za to vreme, na samo pedesetak kilometara od Mančestera, u Liverpulu, “redsi” su imali sve na tacni, ali nisu uspevali da slome otpor “vukova”.

Ključni potez, ispostaviće se, Gvardiola je napravio u 68. minutu, uvodeći Gundogana umesto izbezumljenog Bernarda Silve. Nemac turskog porekla je u 76. smanjio prednost gostiju, Rodri stotinak sekundi kasnije izjednačio, a Gundogan u 81. pogodio za titulu. Sve za pet minuta!

Za to vreme, na Enfildu je i dalje bilo 1:1. Tek kada je Siti preokrenuo, pokrenuo se i Liverpul. Salah i Robertson su pogodili za pobedu.

Posle svega, “građani” slave. Osim Liverpula, u Ligu šampiona će Čelsi i Totenhem koji je iskoristio zicer u Noriču. Arsenal je blistao protiv Evertona, ali je pucao sebi u koleno znatno pre poslednjeg kola.

Arsenal i Mančester junajted idu u Ligu Evrope. Vest Hemu ostaje Liga Konferencije.

Pored odavno prežaljenih Noriča i Votforda, ligu napušta Barnli.

PREMIJER LIGA, poslednje kolo

Arsenal – Everton 5:1 (2:1)

(Martineli 27. penal, Nketija 31, Sedrik 56, Gabrijel 60, Edegard 82 – Van de Bek 45+3)

Brentford – Lids 1:2 (0:0)

(Kanos 78, ck. Kanos 81 – Rafinja 56. penal, Herison 90+3)

Brajton – Vest Hem 3:1 (0:1)

(Feltman 51, Gros 80, Velbek 90+2 – Antonio 41)

Barnli – Njukasl 1:2 (0:1)