Budimo u kontaktu

ATP

NA KORAK DO SPEKTAKLA SA NOVAKOM Alkaraz je poslednji polufinalista US Opena (VIDEO)

Matija Tepavcevic

Objavljeno

,

Alkaraz u polufinalu US Opena (Foto: Beta/AP)

US Open ulazi u završnicu. Poznata su oba polufinalna duela. Posle Đokovića, Šeltona i Medvedeva, među četiri tenisera plasirao se i Karlos Alkaraz.


KVALIFIKACIJE ZA EVRO: Kvota na pobedu Crne Gore protiv Litvanije u našoj kladionici je 1.68. Meč počinje u 18:00. 


Španac je sa 6:3, 6:2, 6:4 bio bolji od Aleksandra Zvereva za samo 150 minuta igre. Očigledno da Zverev nije imao snage posle odigranih pet setova protiv Sinera u prethodnom kolu.

Prvom reketu sveta bio je dovoljan jedan brejk u prvom setu da osvoji taj deo igre. Oduzeo je servis protivniku u osmom gemu, a onda sigurnom igrom priveo prvi set u svoju korist sa 6:3.

Nešto malo manje neizvesnosti viđeno je u drugom setu. Već u trećem gemu Alkaraz je došao do brejka, da bi u šestom ponovio istu stvar i osvojio drugi deo igre sa 6:2.

Pokušavao je Zverev u poslednjem setu da, ipak, proba da dođe do preokreta. Vodio je sa 4:3, ali je to bilo sve od njega do kraja meča. Deveti gem bio je ključan kada je Alkaraz došao do brejka, osvojio i treći set i plasirao se u polufinale.

Španac će u polufinalu da se sastane sa Danilom Medvedevom koji je u četvrtfinalu bio bolji od Andreja Rubljova. Drugi polufinalni par čine Novak Đoković i Ben Šelton.

Kliknite da ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.