
Armoni Bruks, košarkaš koji se čitav prelazni rok dovodio u vezu sa Partizanom, karijeru će po svemu sudeći nastaviti u Valensiji.
Kako prenosi španski novinar Čema de Lukas, američki bek će narednu sezonu provesti na pozajmici iz Asvela, iako je ovog leta potpisao dvogodišnji ugovor sa francuskim klubom. Time će postati još jedno veliko pojačanje koje neće zaigrati za tim Tonija Parkera zbog finansijskih problema koji potresaju Asvel.
Francuski brodolom: Kako su za nekoliko meseci propali projekti Monaka i Asvela?
Bruks je prethodnih prelaznih rokova više puta bio na radaru Partizana, a poslednjih dana pojedini izraelski mediji dovodili su ga u vezu i sa Crvenom zvezdom. Ipak, čini se da će njegov naredni klub biti Valensija.
Amerikanac iza sebe ima sezonu iz snova u dresu Olimpije iz Milana. Osvojio je titulu prvaka Italije i Kup, a proglašen je za MVP-ja Serije A, MVP-ja finala plej-ofa i MVP-ja Kupa Italije.
U Evroligi je prošle sezone odigrao 38 utakmica i prosečno beležio 13,1 poen, 3,5 skokova i 10,5 indeksnih poena, uz odličnih 41 odsto šuta za tri poena, čime je potvrdio status jednog od najboljih šutera u evropskoj košarci.

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.