LIGA KONFERENCIJE

OD 1:0 DO 1:3 Šerif ispalio rafal u crno-bele posle neshvatljive greške Saničanina (VIDEO)

Arsenije Soskic

,

Radots fudbalera Partizana posle pogotka Meniga (Foto: FK Partizan)

Kraj evropske priče, još jedan šok Partizana u nastavku sezone u Humskoj. Na dve utakmice primili su čak sedam golova (Mladost GAT 0:4), a Šerif je ispalio rafal u crno-bele, koji su vodili, ali i potonuli posle neshvatljive greške Saničanina, koji je kod 1:0 skrivio jedanaesterac. Tog trenutka kao da se sve raspalo, iako je srpski predstavnik i dalje imao rezultatsku prednost (ukupno 2:1).

EVROLIGA Košarkaši Partizana u četvrtak (21.00) dočekuju Fenerbahče, a kvota na pobedu crno-belih u MaxBetu je 1.65.

Evropa je bila jedina priča za ponos. Više je nema. Kao što nema ni igre. Bilo je na revanšu sa Šerifom dvadesetak minuta, ali je potom Partizan potpuno potonuo i doživeo evropsku bruku u Beogradu. Titula je odavno predaleko, navijači su besni na upravu, na terenu ni na vidiku nema nečega što bi najavilo lepše dane. Crni dani crno-belih su u toku…

Partizan je, za razliku od prehodnih utakmica u nastavku sezone, ovu počeo odlično. Sa mogo više želje i energije. To je donelo neke pretnje gostima u uvodu meča, uz bržu i konkretniju igru nago na početku prolećne sezone.

A i vođstvo baš u sjajnom trenutku. Posle lepe polukontre, Rikardo je čekao i dočekao idealan trenutak za asistenciju Menigu, a Holanđanin je majstorski završio akciju u 14. minutu za 1:0 u Humskoj, ukupno 2:0. Crno-beli su imali otvorena vrata osmine finala Lige konferencija, ali samo nekoliko minuta.

Veliku grešku napravio je Siniša SIničanin. Potpuno bespotrebno urdaio je loptu rukom, dosuđen je penal na intervenciju VAR-a, a Badolo je veliki poklon pretvorio u izjednačenje i vratio potpunu neizvesnost u Humsku u 22. minutu. Zaista neshvatljiv poteza štopera u trenutku kada su gosti bili potpuno bezopasni i u rezultatskom minusu.

Sasekao je Saničanin krila crno-belima, koji su posle 1:1 bili skromniji, a gosti su čekali svoju šansu, kao da se ništa u rezultatu nije promenilo. I dočekali pre kraja poluvremena da šokiraju srpskog predstavnika. Diop je u nadoknadi prvog poluvremena imao vremena da se namesti i pogodi tamo gde Popović nije mogao da stigne.

I još je Diop pre isteka prvog dela imao odličan pokušaj, ali je ćuvar crno-bele mreže bio uspešniji. Šerif je potegao tri puta, psotigao dva gola, posle prvih 45 minuta u Humskoj sve je bilo otvoreno.

Ali, ne dugo. Diop nije pogodio krajem poluvremen, ali jeste čim je počelo drugo i još jednom zaledio Humsku. Sada je udarac iz daljine našao put do mreže i završio u desnom donjem uglu gola koji je čuvao Popović – 1:3! Crno-beli na konopcima, pred klasičnim nokuatom i novom brukom.

Navijači su pesmom pokušali da vrate u igru tim koji je potonuo posle penala, ostalo je bilo još mnogo do kraja. Partizan je morao u ofanzivu, ali nije dugo bilo prilika. Ni na jednoj strani, jer se Šerif sve više povlačio.

A onda je Baždar u 78. minutu imao odličnu priliku da sve vrati na nulu, ali je više dodao loptu golmanu Šerifa, nego što je šutirao. To je bila i poslednja nada…

Ova priča je završena, Partizan u nastavku sezone čeka velika broba za drugo mesto u domaćem prvenstvu, koje donosi kvalifikacije za Ligu šampiona.

PARTIZAN – ŠERIF  1:3 (1:2)

Strelci: Menig 14 – Badolo penal 22, Diop 45+1, 47.