ŠPANIJA

OVO NI “ČOLO” NE PAMTI Atletiko razneo Gudeljovu Sevilju, sreća pa Dmitrović nije bio na golu!

,

Dijego Simeone (Foto: Beta/AP)

Godinama je Dijego Simeone na meti kritika zbog defanzivnog stila fudbala koji gaji. Ipak, vreme je došlo da se i njegov Atletiko otvori. Žrtva je bila Sevilja – 6:1 (2:1)!

Na meču Barselona – Valensija, naša kladionica nudi kvotu 2.30 za igru 1-1.

Tek vremešniji navijači “jorgandžija” će da prizovu u pamće nje utakmicu kada je njihov tim dao više od jednog, a kamoli šest golova u jednom meču. O tom, potom, a do tada posvetimo se stradanju ove sezone tragične Sevilje u Madridu.

Seriju domaćina pokrenuo je Memfis Depaj, s dva gola u razmaku od bezmalo 200 sekundi. Marokanski junak iz katar En Neziri je na kratko prekinuo nalet domaćina, ali je u nastavku usledio surov odgovor, začinjen promašenim penalom gostiju i crvenim kartonom.

Antoan Grizman je u 53. minutu povisio prednost, a njegovim primerom krenuo je i Janik Karasko 16 minuta kasnije. Ubrzo je promašenim penalom Ivan Rakitić ubrzao propast gosta iz Andaluzije koja je dva minuta potom postala sasvim jasna, kada je “petardu” postavio Alvaro Morata.

Sevilja, sa nedužnim i nemoćnim Nemanjom Gudeljom mogla je samo da posmatra finiš duela, posebno od trenutka kada je ostala i sa čovekom manje, posle isključenja Geja. Morata je početkom nadoknade stavio tačku na svakako najsjajnije izdanje Atletika u sezoni. Srećom po njega, Marko Dmitrović je meč posmatrao sa klupe. Svih šest golova primio je njegov marokanski kolega Bono.