EVROLIGA
PARTIZANU BAŠ NE IDE NA STRANI Crno-beli poraženi u Milanu… Junak je nekadašnji košarkaš Crvene zvezde

Ponovo su crno-beli bili blizu pobede u gostima… Po ko zna koji put ove sezone Partizan u poslednjoj deonici vodi ili je u egalu, pa onda u neizvesnoj završnici gubi meč.
Milano je slavio protiv Partizana sa 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16). Mogao je Partizan da slavi večeras, imao je i nerešen rezultat na nekoliko sekundi do kraja, a onda je težak šut za dva poena pogodio Šabaz Nejpir.
Crno-beli posle odigranih 28. kola Evrolige imaju skor od 13 pobeda i 15 poraza. Isti učinak imaju i košarkaši Valensije, koji sa Partizan dele to 10. mesto koje vodi u plej-in.
Milano – Partizan 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16)
Sudije: Emil Magulkoč, Jozef Bisang, Karlos Korets
Olimpija Milano: Lo 3, Mekgruder, Meli 3, Nejpir 13, Riči, Flakadori, Hol 18, Karuzo, Šilds 19, Mirotić 19, Hajns 2, Fojtman 6.
Partizan: Smit, Ledej 12, Avramović 19, Koprivica, Panter 9, Smailagić 5, Trifunović, Anđušić 11, Doužer 2, Ponjitka 5, Kaminski 7, Kaboklo 13.
I ČETVRTINA
Milano je naišao na veoma agresivnu odbranu Partizana i nije se snašao onako kako je želeo. Sa druge strane, crno-beli su to kaznili sa tri trojke i poveli sa brzih 9:0. Poveo je Partizan zatim 10:2, a onda je usledila serija Milano posle koje je domaći tim poveo sa dva poena razlike. Šteta što su košarkaši crno-belih prelako ispustili veliku prednost koju su stekli na samom početku. Posle trojke Nikole Mirotića, Milano je poveo i sa plus pet (18:13), ali je Partizan na to uspeo da odgovori i ne dozvoli protivniku da nastavi u tom ritmu. Na pauzu između dve četvrtine otišlo se sa pola koša prednosti u kosti domaćih (22:21), mada je Partizan još kako imao šansu za tim. Neverovatno zvuči da su crno-beli u prvoj četvrtini napravili samo dve lične greške, a nije da nije bilo priliko da se spreče neki lakši poeni.

Foto: Euroleague Basketball via Getty Images
II ČETVRTINA
Partizan je do prvih poena u drugoj četvrtini došao trojkom Ledeja, a odmah je istu stvar uradio i Bruno Kaboklo. Crno-beli su poveli sa plus pet i ponovo odlično otvorili deonicu. Nestvarno je u ovim trenucima zvučio i podatak da je Milano za prvih 12 utakmice uspeo da izgubi čak 10 lopti, delovalo je kao da Partizan, ipak, nije uspeo da to maksimalno iskoristi. Šta više, dozvolili su crno-beli protivniku seriju od 10 poena, a za to vreme nisu uspeli da postignu poene skoro puna četiri minuta. Kada se taj podatak pogleda onda je i odličan rezultat bio na kraju ove deonice, 41:40 za domaću ekipu. Milano je zadržio pola koša prednosti koji je stekao u prvoj deonici, dok u ovoj nije bilo pobednika (19:19).

Foto: Euroleague Basketball via Getty Images
III ČETVRTINA
Kao što je to bio slučaj u prve dve četvrtine, Partizan je i treću otvorio trojkom. Ovoga puta precizan je bio kapiten Kevin Panter, pa su crno-beli poveli na početku drugog poluvremena. Crno-beli su držali prednost od dva razlike, sve dok upravo spomenuti Panter nije dobio tehičku. Milano je iskoristio sva tri slobodna bacanja, da bi već u sledećem napadu trojkom Nejpira došao do plus četiri. I u ovom delu igre viđeno je dosta grešaka sa obe strane, a domaći su uspeli da se odlepe i na plus šest u jednom trenutku. Međutim, trojkom Anđušića i kontrom Avramovića, Partizan se vratio brzo u rezultatski egal. Ubrzo je na trojku Hola, odgovorio je i Kaboklo na isti način. Crno-beli nisu dozvoljavali protivniku da se odlepi i disali su mu za vratom sve vreme. Odigrao je Partizan odličnu četvrtinu koju je završio poenima Kabokla i Anđušića, za preokret i plus tri na ulasku u poslednjih 10 minuta.
IV ČETVRTINA
Crno-beli su bili na ivici da ukradu loptu u prvom napadu Milana, a onda je Mirotić na čudesan način pogodio trojku i doneo izjednačenje svom timu. Istu stvar uradio je Nikola Mirotić već u sledećem napadu, a Partizan je držao priključak poenima Kabokla i Avramovića. Crno-beli nisu imali rešenja za šut Nikole Mirotića, koji je na sedam minuta do kraja utakmice uspeo da pogodi i treću trojku u četvrtoj četvrtini. Držao je čudesni Avramović crno-bele. Ponovo je Aleksa bio hrabar i hladnokrvan kada je to bilo najpotrebnije. Ništa lošiju partiju nije pružio ni Kaboklo, čiji poeni su doneli cno-beli plus dva na pet minuta do kraja utakmice. Puna dva minuta stajao je rezultat 78:76 za Partizan, a onda je Šilds doneo izjednačenje Milanu. U poslednji minut domaći su ušli sa plus tri, a izjednačenje Partizanu doneo je Zek Ledej na 28 sekundi do kraja. Branio je Partizan napad domaće ekipe, a onda je nekadašnji košarkaš Crne zvezde Šabaz Nejpir pogodio težak šut za dva poena na pet sekundi do kraja meča. Crno-beli su pokušali preko Ledeja da dođu do produžetka, ali nisu uspeli.
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.
Mile
08.03.2024. at 22:30
Nego, jel uzimate Ligu Evrope ✌😉😂🤣🤡
Hrvatski moroni grobarski kurtoni
08.03.2024. at 22:34
Tovari sektu hrvatsku
Brane
08.03.2024. at 23:05
Bolesni jadnice
Mare
08.03.2024. at 23:07
Partizan do kraja el dobija još maksimalno dve utakmice. Nedovoljno.
Ljubitelj kosarke
08.03.2024. at 23:10
Uh za malo,mnogo mi zao
Nolan Smit Forever
08.03.2024. at 23:25
Šabaz im cestitao 8.mart
Mile
08.03.2024. at 23:38
Al je napunio devojčice, još uvak kapa i curi 😂🤣
Cinizammm
09.03.2024. at 00:41
Eee Prki ,ajde me nekako ubaci da pišem za Maxbetttt,al da ne zna baba Sera😆😆😆😆👍👍👍🤭🤭🍻🍻🍻. Da se ušunjam nekako,aaa? Pa da vređamo Žoca i KKP???🤭🤭😆😆😆😆😆👍
indija, pakistan
09.03.2024. at 01:39
sns sektasi se ponadali, rumenko na aparatima,limar placa vopi
Selmir Hasanefendić
09.03.2024. at 05:24
Šabaneee, sve ti je oprošteno! 🤭 🤭 😜 😄 😄 😄
Rej
09.03.2024. at 10:42
Šesnaesterci kome vi šta pričate bednici… Jadnici… Prostaci…
Železnik
09.03.2024. at 13:41
Maskota “Maxbetsport” portala 🤡🤡🤡
U svom punom elementu.
Za njega je svakodnevnica i nesto što se podrazumeva, kada mu nakantaju njegov FMP.
Al zato skače od radosti , kada izgubi klub, koji od njega , napravi ovakvog plaćenika, da mora da više naloga/imena, da se logike i komentariše 🤡🤡🤡😁😁
Što bi se reklo, nije mu lako. Al, vidi se da je neki, dobrica 😆😆🤡