Budimo u kontaktu

SRBIJA FUDBAL

PLS Mladost grabi ka eliti, borba za opstanak sve neizvesnija!

Dalibor Tomasevic

Objavljeno

,

Ove srede odigrane su tri utakmice plej-ofa i četiri plej-auta Prve lige Srbije. Veliki derbi ove runde plej-ofa odigran je u novosadskom Novom naselju gde je Mladost golovima u drugom poluvremenu pobedila Železničar 2:0. Važnost meča uticala je da oko 1.500 gledalaca ne vidi previše kvalitetnu igru, ali je za crveno-bele najbitnije da je ceo plen ostao na Satelitu.


LIGA EVROPE: U četvrtak od 21 igraju Lajpcig – Rendžers, a u kladionici MaxBet je kvota na pobedu domaćina 1.35. 


Polovinom drugog dela utakmice najboji strelac lige, Milan Vidakov, iskoristio je centaršut Damjana Gojkova i doveo Mladost u vođstvo. Pančevci su u preostalom toku utakmice imali više loptu u svom posedu pokušavajući da stignu do izjednačenja, ali se ponovo tresla njihova mreža. U nadoknadi utakmice lepu kontru realizovao je Nikola Popović.

Poraz “dizelke” iskoristio je IMT koji je bio bolji od Žarkova – 2:1. Strelci za domaće bili su Lučić i Stefanović, dok je jedini gol za Žarkovo bio Jovanović. IMT se probio na treće mesto koje trenutno deli sa Inđijom, ali uz utakmicu više. U duelu bez rezultatskog i takmičarskog značaja između Radničkog i Loznice nije bilo golova.

U jednom od derbija plej-auta Budućnost je u Dobanovcima bila ubedliiva protiv Bačke – 4:1. Dvostruki strelac za domaće u finišu prvog dela meča bio je centralni bek Marinković i već tada se nazirao pobednik. U drugom poluvremenu svirana su dva jedanaesterca za Budućnost koje su realizivali prvo Tripković, a potom i Zdravković. Jedini gol za Bačku postigao je Jelić.

Mučio se Rad sa davno otpisanim Kabelom, a do trijumfa je stigao golovima u drugom poluvremenu. Iskusni Slaviša Stojanović je svoju odličnu formu potvrdio golom u 58. minutu, da bi u finišu meča Radić autogolom “zatvorio” ovaj duel, posle koga su “građevinari” napravili veliki korak ka opstanku u ligi.

Za razliku od njih, fudbaleri Timoka su na samo jednom osvojenom bodu u plej-autu i u sve težoj poziciji. Danas su poraženi na gostovanju od Grafičara rezultatom 2:0, pa su sada na pretposlednjem mestu mini-tabele doigravanja za opstanak u ligi. Golove za razvojni tim Crvene zvezde postigli su Vidić i Knežević.

Mačva je nastavila sa očajnim izdanjima, čemu svedoči podatak da u posledniih sedam kola imaju samo jedan trijumf. Danas je iz Šapca ceo plen odneo Zlatibor koji je pobedom 3:1 osvojio važne bodove u borbi za opstanak. Golove za Čajetince postigli su Miloradović, Rajevac i Radosavljević, dok je čast domaćih donekle spasao Arnautović.

PLEJ-OF, 3. kolo:

Sreda

Mladost – Železničar 2:0 (0:0)
IMT – Žarkovo 2:1 (1:1)
Radnički SM – Loznica 0:0

Četvrtak

16:00 Inđija – Javor

PLEJ-AUT, 3. kolo:

Budućnost – Bačka 4:1 (2:0)
Grafičar – Timok 2:0 (0:0)
Rad – Kabel 2:0 (0:0)
Mačva – Zlatibor 1:3 (0:1)

PROČITAJTE JOŠ:

STANKOVIĆ: Borjan je trpeo jake bolove, ali kapitenski nije hteo da ostavi ekipu! Tako se uzima titula!

GOREĆE DRUŠTVENE MREŽE Holand razbio Cedevita Olimpiju u prvom delu, a onda režao pred kamerama, samo što zalajao nije (VIDEO)

Kliknite da ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.