PLS Mladost na bod od Superlige, Javor ponovo drugi, Timok ispao iz lige!

Dalibor Tomasevic

,

Fudbaleri Javora (Foto: Printskrin/Instagram.com/fkjavor)

Dva kola pre kraja sezone u Prvoj ligi fudbaleri Mladosti su na samo bod od istorijskog plasmana u Superligu Srbije! Javor se vratio na drugo mesto, dok je Timok novi putnik u niži rang.

Norveška 2: Na meču K. Oslo – Bran, naša kladionica nudi kvotu 2.75 za igru ug 4+.

PLEJ-OF

Lider prvenstvene trke, novosadska Mladost, ostvarila je očekivanu pobedu (2:0) protiv Žarkova, koji odavno nema imperativ osvajanja bodova. Najbolji strelac lige, Milan Vidakov, meč je počeo sa klupe za rezerve, ali je za golove danas bio zadužen Srđan Dimitrov. Iskusni vezni fudbaler postigao je oba gola za Mladost, kojoj je u poslednja dva kola dovoljno da osvoji samo jedan bod pa da i matematički obezbedi, možemo slobodno reći, senzacionalan plasman u Superligu!

Fudbaleri Javora manje od 24 sata proveli su na trećem mestu, ali su se današnjom pobedom nad Radničkim 1922 vratili na poziciju dva. Ivanjičani su slavili trijumf rezultatom 3:1, mada su se i gosti iz Sremske Mitrovice prikazali u lepom izdanju. U ranoj fazi utakmice Luković je doveo Javor u vođstvo, Radnički je izjednačio u 31. minutu, da bi već u sledećem napadu Marčić vratio prednost domaćinu. Pitanje pobednika polovinom drugog poluvremena rešio je Momčilović.

Pobedu su ostvarili i fudbaleri Železničara koji su ubedljivim rezultatom 3:0 savladali Loznicu. Golove za Pančevce postigli su Kostić, Stanimirović i Gigić iz jedanaesterca. “Dizelka” se popela na četvrto mesto, a na peto je istisnula Inđiju, inače jesenjeg prvaka!

PLEJ-AUT

Zlatibor je bio bolji od Timoka 2:0, ostao iznad zone ispadanja, ali i direktno gurnuo Zaječarce u niži rang takmičenja! Oba gola na “Švajcariji” postignuta su u drugom poluvremenu, koje je bilo znatno zanimljivije od prvog. Goste je načeo Rajevac 50. minutu, a desetak minuta pre kraja Luka Čumić je overio trijumf. U samom finišu crvene kartone su zaradili Milanović iz Zlatibora i Radunović iz Timoka. Ekipa iz Zaječara je, uz Kabel, sigurni putnik u Srpsku ligu!

Podela bodova u Šapcu! Budućnost je povela u 53. minutu preko Kodžića, ali je bod Mačvi obezbedio Tojčić u 74. minutu susreta. Osvajanjem samo jednog boda ne mogu biti zadovoljni ni jedni ni drugi. Mačva je na tri boda od zone ispadanja, ali pred njom su dva vrlo teška ispita. Budućnost je ostala ispod crte, ali i dalje sa šansama za opstanak u ligi.

U duelu dva najuspešnija tima plej-auta, Grafičar je demolirao Rad sa 4:0. Apsolutni junak utakmice bio je Borisav Burmaz strelac sva četiri pogotka za svoj tim! Ovim trijumfom “ljubičasti” su obezbedili učešće u Prvoj ligi i naredne sezone, dok će Rad u narednom kolu eventualnom pobedom na Banjici protiv, sada već otpisanog Timoka, matematički obezbediti opstanak.