Poznato ko je domaćin EP u vaterpolu sledeće godine

Poznato ko je domaćin EP u vaterpolu sledeće godine
Kapiten Srbije Nikola Jakšić i Strahinja Rašović (Foto: Beta/AP)

Evropsko prvenstvo u vaterpolu trebalo je da se održi početkom sledeće godine u Netanji. Ipak, ono je otkazano zbog rata u Izraelu. Postojala je mogućnost da se takmičenje ne održi uopšte, ali se od toga odustalo.


KVALIFIKACIJE ZA EP: Od 20:45 igraju Italija – Severna Makedonija, a u kladionici MaxBet je kvota na igru domaćin 3+ golovi 1.75.


Kako je saopštio Vaterpolo savez Hrvatske, takmičenje za vaterpoliste će da se održi od 4. do 16. januara sledeće godine u Zagrebu i Dubrovniku. Takmičenje po grupama održaće se u oba grada, mečevi za plasman od prvog do osmog mesta u Zagrebu, a od devetog do 16. u Dubrovniku.

Srbija će da igra u Grupi C, a rivali su Nemačka, Izrael i Malta. Takmičenje je veoma važno jer jedno mesto obezbeđuje plasman na Olimpijske igre naredne godine u Parizu. Plasman su iz Evrope već obezbedili Francuska, Mađarska i Grčka.

Takođe je odlučeno da se Evropski šampionat za vaterpolistkinje održi od 5. do 13. januara u Ajndhovcenu (Holandija). Naše reprezentativke će takođe da budu u Grupi C sa Rumunijom, Češkom i Turskom.

Povezane vesti

Da li biste dali 3.350 dolara za jedno finale? Ovo će biti najskuplji sportski događaj Olimpijskih igara

Najbolja mesta koštaće više od prosečnog odmora, a skuplje će biti samo dve ceremonije. Los Anđeles 2028. već najavljuje Igre sa rekordnom potražnjom i cenama, a jedan događaj izdvaja se iznad svih ostalih sportskih finala. Koliko biste platili da uživo gledate olimpijsku istoriju? Sto dolara? Petsto? Možda hiljadu ako se na terenu nađu najveće zvezde...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.