KAKAV DAN NA OSTRVU! Posle kiksa Liverpula, sapleo se i njegov konkurent! Doduše…

,

Slavlje fudbalera Aston Vile (Foto: Beta/AP)

Silno je kiksnuo Liverpul u nedelju popodne. Verovatno opušteni posle epiloga meča na Enfildu, zabrljali su i izabranici Mikela Artete. Doduše, imali su znatno težeg protivnika: Arsenal – Aston Vila 0:2 (0:0)!

Italija: Na meču Fjorentina – Đenova, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za igru ug 3+.

Pretnje Arsenala u prvom poluvremenu je otklonio golman Vile Emilijano Martinez. Utakmica je posle velikog odmora poprimila mirniji tok, a gosti iz Birmingema su u finišu dočekali svoju šansu.

Prednost im je doneo Kanađanin Lion Bejli, na asistenciju Luke Dinja. Samo tri minuta kasnije, tačku je stavio Oli Votkins, najbolji strelac ekipe Unaija Emerija.

Porazom Arsenala, zaokružen je sumoran dan domaćih ekipa. Sve tri su izgubile, a nijedna nije postigla ni gol!

Velikom pobedom na “Emiratima”, Aston Vila se približila plasmanu u Ligu šampiona. Ipak, najveći profit je izvukao Mančester siti. Ni kriv, ni dužan, aktuelni šampion ima dva boda viška u odnosu na takmace.

Mančester siti – Luton 5:1 (1:0)

(Hašioka 2. autogol, Kovačić 64, Haland 76. penal, Doku 87, Gvardiol 90+3 – Barkli 81)

Notingem Forest – Vulverhempton 2:2 (1:1)

(Gibs-Vajt 45+2, Danilo 57 – Kunja 40, 62)

Bornmut – Mančester junajted 2:2 (2:1)

(Solanke 16, Klajvert 36 – Fernandes 31, 65. penal)

Liverpul – Kristal Palas 0:1 (0:1)