PREMIJER LIGA Arsenal držao čas fudbala komšiji, pa strepeo za pobedu

,

Haverc postiže treči gol (Foto: Beta/AP)

Na putu ka tačno dve decenije čekanoj tituli, “tobdžije” su morale da prođu i derbi severnog Londona. Briljirala je ekipa Mikela Artete u prvom poluvremenu, a na kraju morala da strepi za pobedu: Totenhem – Arsenal 2:3 (0:3).

Na meču Lion – Monako, naša kladionica nudi kvotu 1.88 za igru ug 4+.

Poraz “pevaca” najavio je Hojbjerg već posle četvrt sata igre. Danac je posle centaršuta glavom skrenuo loptu u sopstvenu mrežu. Prednost gostiju duplirao je Saka. Sjajni krilni igrač je rutinski pogodio posle asistencije Haverca. Upravo je Nemac bio strelac gola za 3:0, na centaršut Rajsa.

Mirno je Arsenal održavao prednost do 64. minuta kada je ka golu pucao Kristijan Romero. Golman Raja je silno pogrešio i vratio rivala u život.

Finiš je doneo neočekivani triler. Son je iz penala smanjio, a do kraja je, uz nadoknadu, bilo 10 minuta. Arsenal je ipak uspeo da sačuva stečeno.

Posle svega, “tobdžije” sada imaju četiri boda prednosti u odnosu na Siti, ali i dve utakmice više. Totenhemu je Liga šampiona sve dalje…

PREMIJER LIGA, 35. kolo

Vest Hem – Liverpul 2:2 (1:0)

(Boven 43, Antonio 77 – Robertson 48, Areola 65. autogol)

Fulam – Kristal palas 1:1 (0:0)

(Rodrigo Munjiz 53 – Šlup 87)

Mančester junajted – Barnli 1:1 (0:0)

(Entoni 79 – Amduni 87. penal)

Njukasl – Šefild junajted 5:1 (1:1)

(Isak 26, 61. penal, Gimaraeš 54, Ozborn 65. autogol, Vilson 72 – Ahmedhodžić 5)

Vulverhempton – Luton 2:1 (1:0)