PREMIJER LIGA Arsenal ne zna gde bije, sredio ga i Fulam! Totenhem prekinuo strašnu seriju Bornmuta

Emir Selmani

,

Susret Fulama i Arsenala (Foto: Beta/(AP Photo/Alastair Grant)

Košmaran kraj godine za fudbalere i navijače Arsenala! Nakon poraza od Vest Hema (0:2) na domaćem terenu, “tobdžije” su ponovo pale u Londonu.

NBA liga: Vašington i Atlanta igraju od 21.00, a naša kladionica nudi kvotu 1.85 na opkladu da će da padne manje od 252.5 poena.

Doći će Mikelu Arteti i njegovim šampionskim ambicijama glave mečevi na lokalu, a poslednjeg dana 2023. od Arsenala je bio bolji Fulam sa 2:1 (1:1). Počelo je kao iz snova za goste u 20. kolu engleskog prvenstva, poveli su preko Bukaja Sake već u 5. minutu. Međutim, u 29. izjednačio je Raul Himenez, a konačnih 2:1 postavio je Bobi de Jordova Rid u 60. minutu.

Fudbaleri Fulama slave pobedonosni gol (Foto: Beta/AP Photo/Alastair Grant)

Svega jedna pobeda i četiri osvojena boda u prethodnih pet utakmica u Premijer ligi. Premalo je to za ekipu koja ima šampionske ambicije. Ovim porazom Arsenal je pao na 4. poziciju.

A za vratom mu diše gradski rival Totenhem. Pre gostovanja “pevcima” Bornmut je bio u strašnoj formi – šest pobeda i remi. Ekipa Angelosa Postekoglua postarala se da ta serija bude prekinuta – 3:1 (1:0).

Duel Totenhema i Bornmuta (Foto: Beta/AP Photo/Ian Walton)

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol, postigao je Pape Sar u 9. minutu. Hjung-Min Son povisio je na 2:0, a treći gol za domaćina postigao je Rišarlison u 80. minutu. Počasni gol za goste bio je delo Aleksa Skota u 84. minutu.