PREMIJER LIGA Sitijev minimalac u derbiju za nastavak potere za Arsenalom (VIDEO)

,

Marez postiže odlučujući gol (Foto: Beta/AP)

Ne tako davno, “plavci” su se i te kako pitali u borbi za tron. Međutim, i pored više od 300 miliona evra uloženih na letnjoj fudbalskoj pijaci, ništa više nego puki epizodisti. Vladajući šampion nastavlja poteru za lderom rsenalom: Čelsi -Mančester siti 0:1 (0:0).

Kup Francuske: Na meču Grenobl – Nim, naša kladionica nudi kvotu 2.40 za igru ug 3+.

Ključni detalji utakmice viđeni su u prvih 20 minuta. U tom intervalu je Grejem Poter morao da napravi dve prinudne izmene. Već u petom minutu je povređenog Rahima Sterlinga zamenio Obamemajeng, a petnaesteak minuta kasnije, utakmica je bila završena i za Kristijana Pulišića. Umesto njega, na teren je kročio 19-godišnji Čukvuemeka.

Prvi deo meča nije ponudio mnogo sadržaja. Upravo je Čukvuemeka imao najbolju priliku, ali je pogodio stativu. Isto to je uradio i Nejtan Ake, početkom nastavka, pogodivši okvir Čelsijevog gola.

Trenutak odluke viđen je u 64. minutu. Savršeno dodavanje Džeka Griliša s levog krila, lako je u gol pretvorio Rijad Marez.

Sve posle toga bila je rutina. Pep Gvardiola je lako “zaključao” utakmicu”. Za nastavak potere za Arsenalom.