Niže lige Srbije
PRVA LIGA Kaličanin sačuvao “oklopnike”, Smederevo još bez poraza

Podela bodova na Ubu. U poslednjoj utakmici 7. kola Prve lige Srbije fudbaleri Jedinstva i Smedereva odigrali su nerešeno – 0:0.
Može se reći da su Smederevci ispunili cilj. Osvojili su bod na teškom gostovanju, pa su posle sedam kola, uz OFK Beograd, jedini tim bez poraza u prvenstvu. Pored dva trijumfa, ovo je njihov čak peti remi. Jedinstvo je bilo bliže pobedi, ali nije uspelo da probije smederevski “oklop”.
Prvo poluvremen proteklo je u opreznoj igri, viđen je tek po jedan pokušaj na obe strane. U 3. minutu Dimitrijević je šutirao sa desetak metara, ali je golman domaćih Jovanović bez većih problema zaustavio njegov pokušaj. U 13. minutu čuvar mreže gostiju Kaličanin paradom je odbranio udarac Ognjena Dimitrića.
Drugo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja, isključivo pred golom gostiju. Dve kolosalne šanse u 55. i 64. minutu propustio je mladi Miladinović. U prvom pokušaju sjajno je intervenisao Kaličanin, a u drugom je vezista Ubljana sa pet metara šutirao preko gola.
Vredno pomena su i dva odlična udarca sa distance Zubairua u 66. i 76. minutu. Ponovo se istakao danas fenomenalni Kaličanin koji je krajnjim naporom sačuvao svoju mrežu. Može se reći da je golman gostiju najveći “krivac” što danas na Ubu nije viđen ni jedan gol.
Posle ovog kola Smederevci su na četvrtom mestu sa 11 bodova, dva više od ekipe Jedinstva koja je u grupi timova koji imaju po devet osvojenih bodova.
Prva liga Srbije, 7. kolo:
Ponedeljak:
Jedinstvo – Smederevo 0:0
Nedelja:
Grafičar – OFK Beograd 0:5 (0:3)
Radnički NBg – Radnički SM 0:1 (0:1)
Novi Sad – Tekatilac 1:0 (1:0)
Metalac – Mladost Gat 0:0
Subota:
Mačva – Inđija 2:1 (1:0)
Sloboda – Vršac 1:1 (1:0)
Dubočica – Kolubara 1:1 (0:1)
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.
Skizzati
19.09.2023. at 01:19
Ekipa Smedereva najveca smejurija u ligi.