PRVA LIGA “Kanarincima” skresana krila na Bežaniji, Sloboda bolja od Trajala

Dalibor Tomasevic

,

Detalj sa utakmice Radnički NBg - Novi Sad (Foto: Jelena Grlić)

Odigrane su četiri utakmice 24. kola Prve lige Srbije. Čast gostiju spasao je Rad osvajanjem boda u Šapcu, dok su pobede na svom terenu ostvarili Radnički, Sloboda i Vršac.

Argentina: Na meču Independijente – Kolon, naša kladionica nudi kvotu 3.30 za igru 1-1.

Tek u petom kolu prolećnog dela sezone Novi Sad je doživeo prvi poraz i primio prvi gol. Bolji od “kanarinaca” bio je Radnički sa Novog Beograda, koji je pobedio 1:0 golom Slavka Lukića u 77. minutu iz jedanaesteca. Gosti su meč završili sa igračem manje pošto je Milovanović u samom finišu isključen posle drugog žutog kartona. “Majstori” su potvrdili dobru formu ovog proleća i novim trijumfom još više se udaljili od zone ispadanja.

Vrlo zanimljiv i u pojedinim delovima meča nervozan duel u Šapcu odigrali su Mačva i Rad, a na kraju je bilo 1:1. Gosti su poveli u 65. minutu golom Stefana Mihajlovića, da bi desetak minuta pre kraja bio dosuđen penal za Mačvu, a pritom je štoper “građevinara” Abrego isključen zbog drugog žutog kartona. Siguran sa bele tačke bio je Pavle Radunović, pa je jedan bod ostao u Šapcu. I jedan i drugi tim ne znaju za pobedu u drugom delu sezone.

Jedan gol odlučio je pobednika na stadionu “Radomir Antić” u Užicu. Sloboda je u samom finišu uspela da slomi otpor čvrste ekipe Trajala – 1:0. Gol za tri boda postigao je Bačanin u 83. minutu. Užički “rosso-neri” vezali su tri meča bez poraza, preskočili su svog današnjeg rivala na tabeli i ostali u igri za plasman u plejof.

OFK Vršac je potvrdio da je veoma negostoljubiv domaćin. Ove subote upisao je deseti prvenstveni trijumf, a osmi na svom stadionu. Golom iskusnog Nemanje Andrića u 58. minutu Vrščani su pobedili Loznicu 1:0 i tako pokvarili debi novog trenera zeleno-belih Aleksandra Janjića. Pobeda dobija na značaju kada se zna da je na početku drugog poluvremena domaćin ostao bez isključenog Parađine. Banatski prvoligaš sada je na tri boda zaostatka od timova iz zone baraža za popunu Superlige! Lozničani već sedam uzastopnih utakmica ne znaju za pobedu i ostaju u grupi najugroženijih timova lige.