PRVA LIGA Podela plena u derbiju začelja, Loznica u finišu ispustila pobedu

Dalibor Tomasevic

,

Radost Lozničana posle vodećeg gola (Foto: FK Loznica)

U zaostaloj utakmici 21. kola Prve lige Srbije fudbaleri Loznice i Metalca odigrali su nerešeno – 1:1 (0:0). Možda slađi bod odlazi u Gornji Milanovac, ali podelom plena teško da mogu da budu zadovoljni u taborima oba kluba.

EVROLIGA Crvena zvezda u sredu od 20.30 dočekuje Efes, a u MaxBetu je identična kvota na pobede oba tima – 2.00.

Bio je ovo duel timova koja se nalaze u zoni ispadanja, pa su bodovi nosili posebnu težinu. Taj pritisak uticao je na igru u prvom poluvremenu, u kojem je viđen slab fudbal, bez pravih šansi za promenu rezultata.

Loznica je od početka drugog dela krenula agresivnije i direktnije, pa je ubrzo došlo do promene rezultata. Igrao se 58. minut kada je Mertinkevič povukao dobru kontru, pravovremeno uposlio Komarčevića na drugoj strani, a igrač takvog kvaliteta ne greši – 1:0.

Imala je potom Loznica još nekoliko dobro organizovanih napada i šansi, ali nije uspela da “zatvori” utakmicu. Kazna je usledila u 88. minutu, gosti su imali udarac iz ugla, najbolji u skoku bio je Luković koji donosi izjednačenje i veliki bod svom timu.

Loznica je bez pobede u drugom delu sezone, ostaje u zoni ispadanja i u sve težoj je situaciji. Metalac je takođe u grupi najugroženijih ekipa, ali je sačuvao prednost u odnosu na svog današnjeg rivala i ovim bodom bar na kratko pobegao “iznad crte”.

Naredno kolo Prve lige igra se u petak i subotu. Loznica će ponovo biti domaćin, ovoga puta Mačvi, dok će Metalac gostovati lideru IMT-u.

HRVATSKA Bivši napadač Hajduka drastično kažnjen… Pogledajte šta je uradio sudiji, uz žestoke psovke (VIDEO)