PRVA LIGA Rašković nokautirao Metalac u 96. minutu! Dubočica ponovo razočarala (VIDEO)

Dalibor Tomasevic

,

Od predviđene četiri, ovog četvrtka odigrane su tri utakmice 33. kola Prve lige. Ovoga puta na terenima su bili klubovi iz plej-aut zone.

Engleska 3 – plej-of: Na meču Barnsli – Bolton, naša kladionica nudi kvotu 1.73 za igru ug 3+.

Prvi na terenu bili su fudbaleri OFK Vršca i Novog Sada, a domaći su opravdali ulogu favorita pobedivši 2:0 (2:0). Već u 6. minutu u kaznenom prostoru gostiju oboren je Čejić, a siguran realizator jedanaestrca bio je Rikelme Sousa.

Vršac je u 33. minutu ostao sa igračem manje jer je crveni karton dobio Žunić. I brojčano slabiji domaći u poslednjim trenucima prvog poluvremena postižu i drugi gol i rešavaju pitanje pobednika. Strelac je bio Ivić.

Detalj sa utakmice u Vršcu / Foto: Jelena Grlić

UTAKMICA ZA INFARKT U MILANOVCU

Fudbaleri Slobode pobedili su domaći Metalac sa 2:1 i posle mnogo vremena izdigli se iznad zone ispadanja. Užičani su poveli u 41. minutu golom štopera Cvetića koji je dobro reagovao nakon centaršuta iz prekida sa leve strane. Domaći su izjednačili u 56. minutu pogotkom mladog Kanađanina Ouande, a prava drama viđena je u poslednjim trenucima meča.

Igrao se šesti minut nadoknade, Savo Rašković je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora i preciznim udarcem savladao Premovića! Gol za pobedu “rosonera” i erupciju slavlja na delu tribine gde su bili smešteni navijači užičkog kluba.

“GATOVCI” OPET SLAVILI U LESKOVCU

Dragocen trijumf u borbi za opstanak ostvarila je i Mladost Gat koja je kao gost bila bolja od Dubočice – 1:0. Pobednika je odlučio gol Đuričina u 11. minutu. Ekipa iz Novog Sada je tako drugi put u poslednjih mesec i po dana uspela da osvoji ceo plen u Leskovcu.

Utakmica između Kolubare i Radničkog sa Novog Beograda odložena je zbog obilnih padavina koje su potopile teren stadiona u Lazarevcu. Njihov okršaj zakazan je za subotu od 18 časova.