Evro 2024

GRUPA B Hrvate milovala sreća, preokrenuli, pa primili gol u 95! Koferi su na pola spakovani…

,

Detalj sa meča u Hamburgu (Foto: Beta/AP)

Duel gubitnika iz prvog kola grupe B, u Hamburgu, doneo je triler. Na kraju, remi je za nekadašnjeg finalistu Mundijala, gotovo ravan porazu: Hrvatska – Albanija 2:2 (0:1).

Na meču Škotska – Švajcarska, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru ug 3+.

Hrvati su, zapravo, preživeli posle prvih 45 i kusur minuta. Bolje su počeli, dominantno, a pomalo i prepotentno, a onda su dobili surov udarac.

Asani je s leve strane poslao oštar centaršut, sa terena su nestali štoperi Gvardiol i Šutalo, a Laci, igrač praške Sparte je glavom zakačio loptu tek toliko da završi iza Livakovića.

Napadala je Hrvatska, ali su ziceri viđani isključivo na drugoj strani terena. Na isteku pola sata igre, veliku šansu je imao Asani, ali je hrvatski golman odbranio. Livaković je spasao svoju ekipu i pred kraj poluvremena, kada ga je iz neposredne blizine ugrozio Manaj. Albanac nije dovoljno dobro pucao glavom i pružio priliku čuvaru mreže rivala da odbrani.

Nemajući kud, Zlatko Dalić je na poluvremenu napravio dve izmene. Umesto slabih Brozovića i Majera, ušli su Pašačić i Sučić. Upravo je Sučić imao prvu šansu za Hrvate na meču. Pucao je prizemno, a Strakoša nogom odbranio.

Nastavila je Hrvatska da napada i to joj se isplatilo u 74. minutu. Kramarić je dobio pravovremen pas od Budimira, inteligentno šutirao kroz noge albanskom defanzivcu i pogodio, na njegov 33. rođendan.

Samo stotinak sekundi kasnije, Albanija je ponovo kapitulirala. Ponovo je Budimir bio u akciji, mladi Sučić je pucao, izblokiran je, a lopta se od noge Đasule odbila u mrežu.

U petom minutu nadoknade, usledio je šok za “kockaste”. Posle odlične akcije, Đasula je autogolu dodao i pogodak za izjednačenje.

Hrvatima je, zbog gol razlike, remi ravan porazu. Sledi im Italija…

HRVATSKA – ALBANIJA 2:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Laci 11, 1:1 Kramarić 74, 2:1 Đasula 76. autogol, 2:2 Đasula 90+5. Stadion: Folkspark u Hamburgu. Sudija: Fransoa Leteksje (Francuska).

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić (od 84. Sosa) – Brozović (od 46. Pašalić), Kovačić, Modrić – Majer (od 46. Sučić), Petković (od 69. Petković), Kramarić (od 84. Baturina).

ALBANIJA: Strakoša – Hisaj, Đimšiti, Ajeti, Mitaj – Aslani, Ramadani (od 85. Hodža), Laci (od 73. Đasula) – Asani (od 64. Seferi), Manaj (od 85. Daku), Bajrami.