SAOPŠTENJE FS BEOGRADA Pehar podignut na Karaburmi nije naš!

SAOPŠTENJE FS BEOGRADA Pehar podignut na Karaburmi nije naš!
Kostadin Terzić, Simo Krunić i Andrej Mrkela sa peharom (Foto: Privatna arhiva)

Još jedna bura u srpskom fudbalu. OFK Beograd je bez borbe u poslednjem kolu osvojio prvo mesto u Srpskoj ligi Beograd i plasirao se u Prvu ligu Srbije, jer ekipa BSK iz Borče nije želela da dođe na utakmicu.


Argentina: Na meču Rasing Klub – Banfild, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru ug 3+.


Po propisima, „romantičari“ su izašli na teren u predviđenom terminu i arbitar je odmah označio kraj. Usledilo je slavlje i podizanje pehara.

Međutim, povodom svega se ubrzo oglasio Fudbalski savez Beograda, čije saopštenje prenosimo u celosti.

– Obzirom na to da ekipa FK BSK Borča nije došla na utakmicu 30. Kola Srpske lige Beograd na kojoj je kao gost trebala da nastupa protiv domaće ekipe OFK Beograda, komesar za takmičenje Srpske lige Beograd u ponedeljak će zatražiti pisano izjašnjenje FK BSK Borča o razlozima nedolaska. Nakon toga, komesar za takmičenje Srpske lige Beograd u najkraćem mogućem roku doneće Odluku u skladu sa Propozicijama za takmičenje Srpske lige Beograd za takmičarsku sezonu 2022/23. Po završenoj registraciji neodigrane utakmice i registraciji svih utakmica 30. kola Srpske lige Beograd, biće proglašen prvak za sezonu 2022/23.

– Takođe, obaveštavamo javnost da pehar koji je navodno danas primila ekipa OFK Beograda nije pehar namenjen prvaku Srpske lige Beograd, niti je uručen od strane zvaničnih lica FS Beograda, jer isti ne može biti uručen pre odluke komesara za takmičenje Srpske lige Beograd – navodi se u saopštenju.

Povezane vesti

Zvezda presekla: Brazilac ne ide do kraja kvalifikacija

Crvena zvezda donela je važnu odluku pred početak nove sezone – Bruno Duarte neće napustiti klub do završetka evropskih kvalifikacija. Iako za brazilskog napadača postoji ozbiljno interesovanje iz inostranstva, rukovodstvo crveno-belih procenilo je da je plasman u grupnu fazu evropskih takmičenja apsolutni prioritet i da ekipa u ovom trenutku ne sme da ostane bez jednog...

Novajlije oduševile na Čairu

Prvi test i ubedljiva pobeda. Radnički je lako savladao Bor, a golove su postigla pojačanja. Mrežu rivala su pogodili Ivanović, Butraković i Osei. Nišlije su na najbolji mogući način otvorio je letnje pripreme. Pred domaćom publikom na stadionu Čair, Nišlije su u prvoj kontrolnoj utakmici savladale novog prvoligaša Bor rezultatom 3:0 (1:0), a u centru...

Voždovac predstavio još dva pojačanja: Japanac stigao među Zmajeve, Popović poručio – cilj je Superliga

Voždovac nastavlja sa jačanjem igračkog kadra pred novu sezonu. Posle dolaska Veljka Đokića, Luke Tasića i Lazara Miloševa, redove Zmajeva pojačali su i japanski fudbaler Ju Horike i vezista Đorđe Popović. Horike u Voždovac stiže posle bogatog međunarodnog iskustva. Tokom karijere četiri godine igrao je u Crnoj Gori, zatim nosio dresove Dubočice i Trayala, iz...

Abu Fani „probušio“ odbranu, Ivanić završio posao: Akcija sa priprema koja je oduševila Delije (VIDEO)

Crvena zvezda izdvojila je na svom zvaničnom TikTok profilu jednu od najlepših akcija sa priprema u Austriji, a u glavnim ulogama bili su Mohamed Abu Fani i Mirko Ivanić. Akcija je viđena u prijateljskoj utakmici protiv austrijskog Amštetena u četvrtak, koju su crveno-beli dobili rezultatom 2:1. Sve je počelo prodorom Abu Fanija kroz sredinu terena....

13 komentara

  1. Moze sve u ovoj zemlje moze ako da zeleno svetlo duh iznad stadiona moze da se proglasi prvak I ako takmicenju nije zavrseno da se preda pehar koji nije zvanican sta je Tu cudno kad je lice sa poternice pre pet godina mrtav ladan rekao da ce biti prvaci sledecih sest godina jer je tako odlucio duh iznad stadiona.

    1. Ti nekom da pricas o postenju?Kako te nije stid.Ti da pricas ,a dolazis iz krvavog stadiona gdje su ljudi ubijani sakaceni muceni kao zecevi.Droga nezelim da pisem.Ti hoces nama nepostenim da kazes da za tu svu krvavu bruku niko iz JSD nije znao.Idi saperi ljudsku krv sa stadiona pa kuckaj.

      1. Prvo Niko nije na stadionu sakatio ljude,sto se tice droge koja je nadjena istog dana u rupi a za koju posle toga niko nije smeo da lane kad I vrapci na grani znaju ko to jedini sme da radi u ovoj zemlji,onaj ko je sigurno znao odao se sam prilikom sudskog ispitivanja kad su policajci rekli da su pratili zlotvore dok su ovi vodili I ubijali po ritopeku…tako da prike mene nema cega da bude stid niti sam isao na stadion,niti pripadam bilo kojoj grupi niti sam se ponosio sa sest osvojenih titula partizana za razliku od vas obrazabez koji se ponosite ovim titulama koji uredno brojite titule iz omrzene vam zemlje jugoslavije „postenjacine“.

    2. A kad je Tole lopove javno izjavio da dok je on predsednik FSS,titulu ce osvajati samo jedan klub,tad ti je bilo lepo,mandrilu? Nije ti smetalo kad najvece zlo od kluba startuje sa 48 bodova prednosti? Nisu ti smetale najvece kradje i otimanja u istoriji naseg fudbala kad se cela Srbija smejala sudijskim odlukama?

      1. Ja tebe nisam vredjao ali pristajem da budem I mandril samo da ne budem glupi I zatucani rupas kao I ti….

    3. Sramota sta radi rak Srbskog fudbala Terza magija(lice sa poternice).Svima je jasno zasto Borčani nisu dosli da odigraju utakmicu i zbog toga treba drasticno kazniti oba kluba koja su ucestvovala u ovoj rasomonijadi.Kada se desi ubistvo vise odgovora nalogodavac nego izvrsitelj i tim istim treba da se vodi i FSS i FSB..dakle kazniti drasticno OFK Beograd i sve one koji su iz kluba ucestvovali u svemu ovome pa tek onda kazniti Borču finansijski drasticno da se vise nikada neponovi ovako nesto…..SRAMOTA

  2. Vidi ovog Zagrebačkog bordo – plavog , lepo vam je bilo dok je Tadić pevao vasu himnu u areni ,dok ste nam smestali i predviđali katana. U fudbalu ,a nas 45.000 protiv Smedereva . . . Bilo je lepo . . .a gle čuda dođe vreme sve se preokrene , samo što vas nema ni 45 na utakmicama „voljenih“ bordo – plavih .
    A taj duh što ga pominjes . . . Koliko znam vama su gasili svetlo u KK ,pa sta mislis odakle pare ? Dosle na leppe oci ? Nasli ste sponzore ? obradoglu doso iz „ljubavi“ ? . . . E moji vi . . .

    1. Taj Mrski Tadic vam je doveo Gasprom,toliko vas je unistavao.I 10 godina posle vi ste najveci gubitas u istoriji Srpskog sporta.Opet je neko drugi kriv.Hajde patriote ,nema vise skandiranja na vasim utakmicama ,jelvtako Šlihtare i Uhljebi.Jbla vas Zvezda uzese nam sve.I kososovo ste zaboravili,smao da vama ke Petokraka prva.M…š.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.