ŠPANIJA

LA LIGA Sevilji srpski derbi, Gudelj napustio teren zbog povrede

,

radonjić i Gudelj sada su bili na suprotnim stranama (Foto: Starsport)

Kolo u Španiji završeno je na stadionu “Ramon Sančez Pishuan”. Sevilja je u svojevrsnom “srpskom derbiju” savladala Majorku – 2:1 (0:0).

Engleska 2: na meču Lester – Sautempton, naša kladionica nudi kvotu 3.15 za igru 1-1.

Na terenu su od početka bila trojica srpskih internacionalaca, uz Marka Dmitrovića kao rezervnog golmana domaćina i Matiju Nastasića na klupi gostiju. Obojica su isti status imali do kraja meča. U startnim postavama su bili Nemanja Gudelj s jedne, odnosno Predrag Rajković i Nemanja Radonjić s druge strane.

Razlog za slavlje ima samo Gudelj. Njegov saigrač Jusef En Neziri je u 61. minutu doneo prednost Andalužanima, koju je 14 minuta kasnije duplirao Romero. Počasni gol za Majorku postigao je Prats u petom minutu nadoknade.

Nemanja Gudelj je zbog povrede, morao da napusti teren u 81. minutu. Do tada je bio odličan. U timu Majorke, Radonjić je na terenu bio do 60. minuta.

Posle svega, ove sezone neubedljiva Sevilja je dospela na bezbednu poziciju. Majorka je prva iznad crte, ali sa šest bodova više u odnosu na crvenu zonu.