Budimo u kontaktu

LIGA ŠAMPIONA

ŠPANCI PIŠU Barselona možda bez Lige šampiona… Sve je u rukama Čeferina

Arsenije Soskic

Objavljeno

,

Žoan Laporta, predsednik Barselone (Foto: Beta/AP)

Žan Samjuel Leuba i Mirjam Koler Trunc, inspektori koje je 23. marta imenovao Etički i Disciplinski komitet UEFA da istraže slučaj “Negreira”, zaključili su da Barselona mora da bude sankcionisana godinu dana bez igranja evropskih takmičenja, navodi španski ABC.


MUNDIJAL U-20 Ekvador u četvrtak (23:00) igra sa Južnom Korejom, a u MaxBetu kvota na jedinicu je 1.85.


Oni su izneli takav predlog sankcija, a konačna odluka je u rukama čelnika UEFA. Predsednik Aleksander Čeferin je u dilemi i mora da odluči da li će da sasluša izveštaj inspektora. Ako se UEFA odluči da kazni Katalonce, moguće je da kasnije bude tužena za višemilionski iznos od strane kluba, koji može da bude oslobođen krivice na španskim sudovima.

Barseloni je već odobrena registracija za sledeće izdanje Lige šampiona pošto je osvojila La Ligu, ali UEFA sada može da stavi veto na učešće.

Do 12. juna sve bi trebalo da bude potpuno jasno…

“Slučaj Negreira” je poslednjih meseci česta tema u medijima u Španiji, pre svega u Madridu. Barselona  je na udaru, jer je u periodu od 2001. do 2018. godine platila više od šest miliona evra kompaniji Dasnil 95, koja je u vlasništvu Hosea Enrikeza Negreire, bivšeg potpredsednika Komiteta tehničkih sudija (CTA), kako bi savetovao klub o pitanjima suđenja.

Kliknite da ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.