Evro 2024

GRUPA B Španija srušila Hrvatsku lakše nego što se očekivalo… “Vatreni” do gola nisu mogli ni sa “kreča” (VIDEO)

Matija Tepavcevic

,

Španija sigurna protiv Hrvatske (Foto: Beta/AP)

Prvenstvo je počelo efikasno, to raduje sve ljubitelje fudbala. Pokazala je Nemačka u petak veče koliko je ozbiljna reprezentacija, istu stvar uradili su sada i Španci.

Na meču Poljska – Holandija, naša kladionica nudi kvotu 2.50 za igru 2-2.

Španija je na otvaranju Grupe B slavila protiv Hrvatske sa 3:0. Sve je bilo rešeno već u prvih 45 minuta kada su Španci i postigli sva tri gola i rešili pitanje pobednika.

Videlo se od samog starta da će Španija da se pita ovaj susret. Posle početničih domeravanja snage i bez mnogo lepote, Hrvatska odbrana kapitulirala je u 29. minutu.

POLUVREME IZ SNOVA

Sjajnu loptu dobio je Morata od Fabijana Ruiza, odbrana ekipe Zlatka Dalića “pukla” je po sredini, a kapiten Alvaro Morato izbio je sam na Livakovića i savladao ga bez mnogo problema.

Hrvatska nije uspela da se oporavi od šoka. Samo tri minuta kasnije ponovo se tresla mreža Dominika Livakovića. Ovoga puta pravo remek delo napravio je asistent kod prvog i strelac drugog kola, Fabijan Ruiz.

Majstorije Fabijana Ruiza (Foto: Beta/AP)

Ni to nije bilo sve od golova u prvom poluvreme. Od Hrvatske je bila samo želja da smanji rezultat i u nastavak uđe sa nadom da bi mogla da izvuče povoljan rezultat, dok je Španija ponovo bila kontretna.

Samo nekoliko trenutaka pre odlaska na pauzu sjajno je sa desne strane centrirao mladi Jamal, a na petercu je pronašao desnog beka Karvahala koji je odličnim udarcem povećao rezultat na 3:0.

Veliki zicer propustila je Španija posle samo sedam minuta igre u nastavku. Fudbaler Barselone, Lamin Jamal, postao je najmlađi učesnik evropskih prvenstava sa nepunih 18 godina. Mogao je da postane u tom trenutku i najmlađi strelac, ali je Livaković sjajno zaustavio njegov pokušaj.

Ogromnu priliku propustila je Hrvatska u 55. minutu. Fantastičan potez izveo je Kukurelja koji je izblokirao šut Stanišića. Mreža je u tom trenutku bila prazna, a levi bek je sjajno intervenisao. U nastavku akcije Simon je odbranio i šut Budimira.

NI PENAL NIJE POMOGAO HRVATSKOJ

Hrvatska je mogla da smanji rezultat u 79. minutu. Veliku grešku napravio je Simon, a zatim je Bruna Petkovića srušio Rodri. Komšije su dobile penal, a napadač Dinama priliku da postigne prvi gol na Evropskom prvenstvu.

Stavio je loptu na “kreč” Petković, a Unaj Simon je sjajno zaustavio njegov šut. Ipak, ni tu nije bilo kraj uzbuđenja. Došao je prvi do lopte Perišić, asistirao Brunu, a on postigao gol. Posle intervencije iz VAR sobe, pogodak Hrvatske bio je poništen jer je iskusni Ivan Perišić ranije ušao u šesnaesterac Španije.

Španija – Hrvatska 3:0 (3:0)

Strelci: Morata 29, Ruiz 32, Karvahal 45+1

Španija: Simon – Karvahal, Norman, Naćo, Kukurelja – Rodri (od 87. Zubimendi), Ruiz, Pedri (od 60. Olmo) – Jamal (od 86. Tores), Vilijams ( 0d 68. Merino), Morata (od 67. Ojarzabal).

Hrvatska: Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Brozović, Modrić (od 65. Pašalić), Kovačić (od 65. Sučić) – Majer, Kramarić (od 72. Petković), Budimir (od 56. Perišić).