
Ženska teniska reprezentacija Srbije igraće u Grupi A Evro-afričke Grupe 1 Bili Džin King kupa protiv selekcija Slovačke, Hrvatske i Litvanije, odlučeno je žrebom. Mečevi su na programu od 7. do 11. aprila u portugalskom Oeirasu, a plasman u novembarski plej-of Bili Džin King kupa osiguraće najbolje tri selekcije od ukupno 16 učesnika.
U grupi B igraju selekcije Holandije, Turske, Mađarske i Gruzije, u grupi C se sastaju Rumunija, Francuska, Letonija i Norveška, dok u grupi D igraju Nemačka, Danska, Portugal i Švedska.
Samo pobednici grupa idu u polufinale, u kojem se sastaju prvoplasirane selekcije u grupama A i D, dok drugi meč igraju pobednici grupa B i C.
Pobednici polufinala obezbeđuju direktan plasman u plej-of Bili Džin King kupa, dok poslednjeg učesnika odlučuje meč za treće mesto.
Drugoplasirani timovi razigravaju za plasman od petog do osmog mesta, a trećeplasirane i poslednjeplasirane selekcije igraju plej-aut, za opstanak.
Četiri reprezentacije koje budu poražene u plej-autu ispadaju u Evro-afričku Grupu 2.
Selektor ženske teniske reprezentacije Srbije Dušan Vemić konačan spisak igračica za mečeve u Oeirasu saopštiće u ponedeljak, 9. marta.


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.