Budimo u kontaktu

SRBIJA FUDBAL

SUPERLIGA SRBIJE Načeta mreža šampiona, ali slika se ne menja… Zvezda silna i na prvom gostovanju u sezoni! (VIDEO)

Bosko Zivancevic

Objavljeno

,

Olajinka asistira Mitroviću za prvi gol Crvene zvezde (Foto: Starsport)

Zatresla se u trećem kolu i mreža šampiona. Međutim, apsolutno se ništa nije promenilo. Dominacija se nastavlja! Uz tek malo više problema nego u prva dva kola, ekipa Baraka Bahara je na prvom gostovanju u sezoni upisala nove bodove: Mladost Lučani – Crvena zvezda 1:4 (1:2).


Španija: Na meču Sevilja – Valensija, naša kladionica nudi kvotu 2.30 za igru ug 3+.


Prvo poluvreme donelo je veoma dobar fudbal, dobrim delom zahvaljujući domaćinu. Zvezda je krenula žestoko i već u četvrtom minutu se Piter Olajinka pokazao kao savršen asistent. Iskoristio je lošu reakciju i nesporazum defanzivaca gostiju, prošao po desnoj strani i centrirao. Na drugoj stativi je Stefanu Mitroviću ostalo samo da se pokloni za prvenac u sezoni.

ODLIČNO PRVO POLUVREME

Nije rana prednost šampiona uplašila izabranike Igora Savića. Naprotiv, odvažni Lučanci su brzo odgovorili i mogu da se pohvale da su prvi u sezoni zatresli mrežu crveno-belih. Nestao je Osman Bukari s desnog boka, tamo je iskusni Udovičić poslao briljantnu loptu u 16 metara, a Marko Veličković, momak od 18 godina postigao gol koji će da pamti doveka.

Nastavila je Crvena zvezda pritisak. Nekadašnji golman kluba iz Ljutice Bogdana Saša Stamenković je za tridesetak sekundi dva puta vadio kestenje iz vatre. Najpre posle pokušaja Marka Stamenića, a posle kornera je odbranio i udarac Milana Rodića. Prilikom druge intervencije je imao znatno lakši posao.

Odbrana Mladosti izigrana je 10 minuta pre odmora. Sve je rešeno na malom prostoru. Kraso, ove večeri na poziciji klasične “desetke” je poslao pas u sredinu kaznenog prostora, Lučić preskočio loptu, a Kangva je dotakao ovlaš,  tek toliko da dođe do potpuno samog Olajinke. Nigerijac je rutinski pogodio mrežu.

 “DEBI” KANGE I ODMAH ASISTENCIJA

Nastavila je Zvezda da napada, ali je pretio i domaćin. I, posle sat fudbala, meč je rešen. Uvidevši da su potrebne izmene, Bahar je umesto neubedljivog Rodića i Lučića na teren poslao Miloša Degeneka i Gelora Kangu.

Već na debiju u novoj sezoni, samo desetak sekundi pošto je kročio na teren, Gabonac je upisao asistenciju. Izveo je korner, najvažniji deo posla odradio Stamenić, ali nije imao sreće da upiše prvenac. Gol se piše Krasou, nehotičnom strelcu. Bio je to njegov već peti pogodak u sezoni!

Nastavio je šampion da napada, a najbolja ilustracija je napad iz 82. minuta kada Mladost pun minut nije napuštala sopstveni šesnaesterac. Lopta je došla do Kangve koji je gađao do stative.

Ipak, ni to nije bilo sve od Crvene zvezde. Sjajni Stamenić je sve uradio. Kombinovao je sa Mijailovićem, za tili čas prošao s leve na desnu stranu terena, odlično prošao i asistirao tinejdžeru Jovanu Mijatoviću za i njegov prvi gol u sezoni.

Prizivale su “delije” i peti gol, kao i protiv napretka. Ipak, to je bilo sve. Crvena zvezda je u tri utakmice dala 13 golova, a primila – jedan.

MLADOST – CRVENA ZVEZDA 1:4 (1:2)

Strelci: 0:1 Mitrović 4, 1:1 Veličković 14, 1:2 Olajinka 35, 1:3 Kraso 62, 1:4 Mijatović 87. Stadion: Mladosti. Sudija: Dejan Trifković.

MLADOST LUČANI: Stamenković – Varjačić, Milošević, Joksimović, Ćirković – Mols (od 62. Tomić), Tumbasević – Udovičić, Veličković (od 75. Todorović), Dognimani – Sremčević (od 62. Mirić).

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mijailović, Dragović, Rodić (od 62. Degenek) – Bukari (od 84. Nikolić), Stamenić, Kangva, Mitrović, Kraso (od 88. Kabić) – Lučić (od 62. Kanga), Olajinka (od 84. Mijatović).

SUPERLIGA, 3. kolo

Petak

Mladost L. – Crvena zvezda 1:4 (1:2)

(Veličković 14 – Mitrović 4, Olajinka 35, Kraso 62, Mijatović 87)

Subota

18.55 Voždovac – Radnik

18.55 TSC Bačka Topola – Radnički 1923

21.00 Čukarički – Javor

Nedelja

18.55 Napredak – Vojvodina

19.30 Partizan – Radnički Niš

21.00 Spartak S. – Železničar Pančevo

Ponedeljak

18.00 Novi Pazar – IMT

Tabelu Superlige Srbije pogledajte OVDE.

1 komentar

1 komentar

  1. JUSTICIO

    11.08.2023. at 21:23

    “NIJE BILO LAKO,ALI 1:4”

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.