NEMAČKA

SUROVI BAJERN POKAZAO MOĆ Šampion na premijeri pregazio Ajntraht i zastrašio celu Evropu!

,

Mane slavi pogodak (Foto: Beta/AP)

Ništa drugo nego klasična i surova dominacija. Šampion je već na otvaranju sezone, na mestu gde je u vrlo bliskoj prošlosti umeo teško da strada, poslao jasnu poruku Nemačkoj, ali i Evropi, jer mu je protivnik bio niko drugi nego osvajač takmičenja pod kapom UEFA, Lige Evrope: Ajntraht Frankfurt – Bajern 1:6 (0:5)!

Na meču Bohum – Majnc, naša kladionica nudi kvotu 2.10 za igru ug 3-5.

Ovom utakmicom, Bajern je počeo eru bez Roberta Levandovskog. Trener Julijan Nagelsman je svetu predstavio formaciju 4-4-2, bez klasičnog centarfora i sa Seržom Gnabrijem i Sadiom Maneom na pozicijama napadača.

Taj sistem je delovao besprekorno. Već u petom minutu Kimih je savršenim udarcem iz prekida na bližu stativu matirao Trapa, a šest minuta kasnije to je učinio i Pavar, posle odbitka.

Na isteku pola sata fudbala, Mane je zaključio sjajnu akciju i postigao prvenac u zvaničnim mečevima, a šest minuta kasnije u strelce se upisao i mladi Musijala, posle još jednog briljantno izvedenog napada. Stradanje Ajntrahta u prvih 45 minuta majstorijom je zaokružio Gnabri.

Srećom po domaćina, Bavarci su u nastavku malo sklonili nogu s papučice gasa, pa je Ajntraht to iskoristio i smanjio golom Kolo Muanija u 64. minutu. Tačku je ipak stavio Musijala.

Filip Kostić je igrao do 74. minuta, a moguće je da je ovo bio njegov poslednji meč za Ajntraht, jer je pred potpisom za Juventus. U timu Bajerna je debitovalo čudo od deteta Matis Til, 17-godišnjak za 20 miliona evra kupljen od Rena.