UŽASAN PEH Sina legende i bivšeg igrača Partizana čeka višemesečna pauza! Zbog ovoga će i Srbija da bude oslabljena

UŽASAN PEH Sina legende i bivšeg igrača Partizana čeka višemesečna pauza! Zbog ovoga će i Srbija da bude oslabljena
Sadašnji trener i bivši igrač Partizana, Željko Obradović i Mario Nakić (Foto: Starsport)

Baksuz! Taman kada je pronašao ritam i počeo da pruža nešto kvalitetnije partije, mladić je doživeo povredu koja će od parketa da ga odvoji na dug vremenski period.


EVROLIGA: Naša kladionica daje kvotu 1.92 na igru H1 (+7.5) za utakmicu između Partizana i Žalgirisa od 20.30.


Nekada su ga poredili sa Lukom Dončićem i najavljivali velike stvari za njega. Ipak, Mario Nakić nije opravdao pomalo nestručna očekivanja, pa je posle boravka u Real Madridu počeo u potragu za klubom koji je spreman da ga istrpi i pruži mu minute kako bi se razvijao.

Prvo je pokušao u Ostendeu, zatim u Andori, da bi se od ove sezone okušao u Igokei, gde je konačno pokazao koliko vredi, pa je na tri utakmice u ABA ligi prosečno beležio odličnih 14.7 poena, 8.7 skokova, 1.7 asistencija i 2.3 ukradene lopte, uz nešto slabije procente šuta – 41.2 odsto za dva i 30.8 odsto za tri, na poprilično velikom uzorku.

Nažalost, razvoj sina legende Partizana, Iva Nakića, biće ponovo usporen, pošto je doživeo povredu koja će na oko šest meseci da ga odvoji od parketa. Radi se o istegnući prednjih ukrštenih ligamenata, što je možda i najteža povreda u sportu.

Mario Nakić je rođen u Beogradu 2001. godine, prve košarkaške korake je napravio u Zemunu i Partizanu, da bi potom prešao u Real Madrid. Poseduje i srpsko i hrvatsko državljanstvo, pa je dugo trajala saga oko toga za koju će reprezentaciju da odluči da nastupi. Ona je zaboravljena kada je mladić maltene nestao sa košarkaške mape. Ova tema je ponovo pokrenuta posle dobrih partija u Laktašima. Po svemu sudeći, još neko vreme nećemo da saznamo njegov izbor, iako smo mogli i to baš pred naredne FIBA kvalifikacione „prozore“.

PROČITAJTE JOŠ:

LIGA ŠAMPIONA Ko je prošao dalje, ko ispao, a ko ima šanse da prođe… Sve jasno samo u dve grupe

UŽAS! Alfa Kaba se onesvestio u banci, hitno je prebačen u bolnicu! Oglasila se i Budućnost…

Povezane vesti

Zvezda uzvratila Mijailoviću: „Zahtev je upućen ABA ligi – ne Partizanu“

Nakon što je predsednik Partizana Ostoja Mijailović poručio da je zahtev za odlaganje derbija neozbiljan, oglasila se i Crvena zvezda, koja je zvanično zatražila pomeranje utakmice zbog obaveza u Evroligi. Crveno-beli su ranije uputili dopis ABA ligi sa molbom da se meč 8. kola TOP 8 faze odloži, kako bi imali adekvatno vreme za pripremu...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.