OSTALE LIGE FUDBAL
IZBAČEN IZ MLS LIGE Nije igrao u svom klubu, pa se “švercovao” u amaterskom rangu

Nije retka pojava da fudbaleri budu frustrirani kada ne dobiju očekivanu minutažu. Ipak, retko ko se opredeli za to da se, zbog ostanka u formi i utakmica u nogama, spusti u amaterski rang i igra na tuđu registraciju.
Upravo je to uradio fudbaler Montreala, Matko Miljević. Dvadesetdvogodišnji Amerikanac sa hrvatskim korenima nije uspeo da se nametne treneru svog tima, pa je zbog toga rešio da se oproba u amaterskoj ligi i to pod tuđim imenom.
Montreal midfielder Matko Miljevic (22) was frustrated with his lack of playing time, so we signed up for a local Montreal amateur league under a fake name
He was banned after 3 matches for punching another player in the face pic.twitter.com/PwC11ekCN2
— MLS Buzz (@MLS_Buzz) September 13, 2023
Ispostavilo se da je Miljević odigrao tri utakmice u Kjubek ligi za tim svog prijatelja i postigao šest pogodaka. S obizrom na to da je bio registrovani član Montreala, morao je da igra pod tuđim identiteom, što je dodatno pogoršalo situaciju.
Ljudi u njegovom matičnom klubu su saznali za to, te je donešena odluka da talentovani fudbaler bude suspendovan iz MLS-a.
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.