Zvezda i Obradović se zvanično rastali: Hoće li još neko snositi odgovornost?

Zvezda i Obradović se zvanično rastali: Hoće li još neko snositi odgovornost?
Saša Obradović (Foto: Starsport/Peđa Milosavljević)

Crvena zvezda je i zvanično potvrdila da se rastala sa Sašom Obradovićem i obelodanila da će ekipu na Fajnal-foru KLS predvoditi Milan Tomić.

Saopštenje kluba prenosimo u celosti:

– KK Crvena zvezda obaveštava javnost da Saša Obradović više nije prvi trener seniorskog tima.

Klub se zahvaljuje dosadašnjem treneru na angažmanu i posvećenom radu tokom boravka u našem klubu.

Ekipu će u narednom periodu voditi naš nekadašnji trener Milan Tomić, kome se klub zahvaljuje što je prihvatio da preuzme ekipu u ovom momentu i predvodi tim u završnici domaćeg šampionata – navodi se u objavi kluba sa Malog Kalemegdana.

Očekivano je posle „metle“ od Partizana u ABA ligi došlo do rastanka sa trenerom, ali postavlja se pitanje da li će samo na tome i ostati. Jer na Zvezdinoj klupi su u poslednjih osam meseci sedela tri trenera, računajući i Tomislava Tomovića koji je ekipu vodio nakon rastanka sa Janisom Sferopulosom, a Uprava se nije menjala.

SAZNAJEMO Smenjen Saša Obradović

Da li će odgovornost preuzeti neko iz Uprave?

Navijači Zvezde su bili opravdano ogorčeni izdanjem voljenog kluba i kada je bilo izvesno da će pretrpeti novi poraz od najvećeg rivala, zaorilo se „Pionirom“: „Saša, odlazi“, ali i u „Uprava napolje“, „Bagzi, odlazi“, „Dozet odlazi“, usmereni direktno ka generalnom direktoru Crvene zvezde Nemanji Vasiljeviću (prim.aut. nadimak Bagzi) i sportskom direktoru kluba sa Malog Kalemegdana Milanu Dozetu.

Jedan deo želje zvezdaša je ostvaren, otišao je trener Saša Obradović i tako veoma neslavno završio i drugi mandat na klupi Crvene zvezde. Da li će još neko otići? Teško je reći. Ali utisak je da bi odgovornost za neuspeh trebalo da snosi još neko osim trenera, koji je svakako najveći krivac za očajna izdanja tima u finišu sezone.

Skandalozno ponašanje Obradovića prema novinarima: Došli ste da uživate… (VIDEO)

Od velikog očekivanja do velikog razočaranja

Očekivanja su na početku sezone bila ogromna, govorilo se jasno i glasno o fajnal-foru Evrolige, ulaganja i budžet nikada nisu bili veći u istoriji kluba, a na kraju su crveno-beli kao i prošle sezone završili na 10. mestu i odmah ispali od Barselone u plej-inu. Pride su crveno-beli neuspeh doživeli u ABA ligi, pa će teško celokupni utisak o sezoni da popravi pehar Kupa osvojen u februaru, čak iako Zvezda bude uspela da eventualno osvoji domaću KLS.

Povezane vesti

Prijavio povredu kada se lomilo finale, a onda postao MVP

Košarkaši Dubaija ispisali su istoriju osvajanjem prve ABA titule u klupskoj istoriji, a jedno od najvažnijih imena na tom putu bio je Mfiondu Kabengele. Dominantni centar ekipe iz Ujedinjenih Arapskih Emirata proglašen je za najkorisnijeg igrača finalne serije ABA lige, nakon što je još jednom odigrao važnu ulogu u pobedi nad Partizanom. Arijan Lakić pred...

Evo gde je Džordan Nvora: Jedna fotografija otkrila planove Zvezdinog asa (FOTO)

Iza Džordana Nvore je izuzetna debitantska sezona u dresu Crvene zvezde, gde se profilisao u jednog od najkonstantnijih, najpouzdanijih i najboljih igrača u timu. Dok većina košarkaša koristi letnju pauzu za potpuni reset i odmor na dalekim destinacijama, Zvezdin Amerikanac je pokazao zašto je prošle sezone bio motor ekipe – njegova radna etika ne poznaje...

Sale Nacionale nasledio Marka Baraća, Bahčešehir predstavio Aleksandra Đorđevića

Turski klub Bahčešehir nije dugo čekao da pronađe naslednika Marka Baraća. Samo nekoliko dana nakon rastanka sa srpskim stručnjakom, stigla je i zvanična potvrda – Aleksandar Đorđević novi je trener ambicioznog istanbulskog kluba. Legendarni srpski košarkaš i trener vraća se klupskom poslu posle dvogodišnje pauze, a Bahčešehir je njegov angažman predstavio kao važan korak u...

3 komentara

  1. Hajde, pogrešili su. Svako može da pogreši. Neka sad dobro razmisle šta dalje. Neću licitirati sa imenima, ali najgore staviti za trenera nekog kao što su ovi bivši Obradovići iz oba tabora. Licemeri. To se iz aviona vidi. To je u kao : ja obožavam ovaj klub, ja sam legenda ovog kluba, ali ću im ipak uzeti što više para. Ja sam ne zamenjiv. Pamet u glavu, polako. Sretno svima nama.

    1. Hvala vama na kimentaru. Ovako bi ga icenio, “ Alkar Milos, u sridu“. Ništa dodati, ni oduzeti. I ostatak sportskog sektora, Dozet, Vasilević, moraju otići. Sasvim dovoljno.

  2. To znači da je i na grbači naroda …jednom tužio klub sad sisa lovu ponovo do isteka …ko je odgovoran za to …uvek nikooooooo

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.