
Crvena zvezda je najgledaniji tim Evrolige na domaćem terenu ove sezone, potvrdivši još jednom koliko je Beograd centar evropske košarke.
Crveno-beli su na vrhu liste sa impresivnim prosekom od 18.630 gledalaca, što znači da su gotovo sve utakmice igrane pred rasprodatim tribinama.
Odmah iza njih nalazi se Partizan, koji je tek neznatno slabiji sa prosekom od 18.512 navijača, čime su „večiti“ rivali ubedljivo ispred ostatka Evrope.
Milan Dozet za MaxBet Sport: „Nvora i Batler potpisali ugovore do kraja sledeće sezone“
Najmanja poseta u Minhenu
Važno je istaći da su crno-beli jednu utakmicu kao domaćini igrali u Minhenu, u „BMW Parku“, gde je zabeležena i njihova najmanja poseta – svega 1.093 gledalaca, što je uticalo na ukupan prosek.
Najbliži srpskim klubovima je Panatinaikos sa 18.461, dok su svi ostali timovi daleko iza beogradskih velikana koji pune „Beogradsku arenu“.
Zanimljivo, Žalgiris je jedini klub koji je rasprodao sve utakmice na domaćem terenu – njihovih 15.000 mesta u „Žalgirio areni“ bilo je konstantno popunjeno.
Iza njih slede Olimpijakos (11.546), Fenerbahče (10.785), Bajern (9.400), Real Madrid (9.100), Armani (8.400) i Valensija (8.000).



Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.