ZVEZDA OPRAVDALA ULOGU FAVORITA Crveno-beli rutinski nadigrali FMP i plasirali se u finale KLS (VIDEO)

ZVEZDA OPRAVDALA ULOGU FAVORITA Crveno-beli rutinski nadigrali FMP i plasirali se u finale KLS (VIDEO)
Nemanja Nedović protiv FMP-a (foto: Starsport)

Dogodilo se upravo ono što se i očekivalo, Crvena zvezda je u dva meča nadigrala FMP i plasirala se u finale Košarkaške lige Srbije. Danas je u Železniku ekipa Janisa Sferopulosa slavila sa 98:75 (24:13, 26:17, 22:28, 26:17).


NEMAČKA: Fortuna – Bohum (20.30), kvota na tip 3+ u kladionici Maxbet iznosi 1.60


U prvom meču u „Pioniru“ tim sa Malog Kalemegdana je bio bolji sa 97:87, dok je danas razlika bila nešto veća. Zvezda je opravdala ulogu favorita i sada u borbi za treći trofej u sezoni čeka boljeg iz duela Partizan – Mega, gde crno-beli vode sa 1:0.

JAGO I NEDOVIĆ OBEZBEDILI VELIKU PREDNOST NA POLUVREMENU

Gosti su mnogo bolje otvorili meč i već posle prvih deset minuta su imali 11 poena prednosti (24:13). Maksimalno ozbiljno je aktuelni šampiona regionalnog prvenstva pristupio ovom meču, a posebno raspoložen u uvodnom delu utakmice bio je Jago dos Santos. Omaleni Brazilac je u prvom kvartalu pogodio tri trojke i tako najavio sjajnu partiju.

U drugoj četvritni crveno-beli su jednako dominantni. Prednost je do poluvremena porasla na „+20“, a najefikasniji u drugom periodu bio je Nemanja Nedović. Doskorašnji srpski reprezentativac je vezao tri pogotka sa linije za tri poena, pa je tako bio na istom poenterskom učinku kao Jago.

FMP POKUŠAO DA SE VRATI, ZVEZDA NIJE DOZVOLILA

Ipak, nisu se „panteri“ predavali tako lako. U drugo poluvreme su ušli znatno bolje nego što je to bio slučaj u ranijem delu meča, pa su taku pred završnu deonicu smanjili zaostatak na „-14“.

Međutim, Zvezda je dovoljno kvalitetan i iskusan tim da bi dopustila da u domaćem prvenstvu ispusti toliku prednost. Već na tri minuta do kraja je bilo jasno da će Sferopulosova četa da se plasira u finale, te je rutinski sačuvala prednost i iskoristila priliku da pruži šansu mladom Andreju Kostiću.

Talentovani bek je u igru ušao u samoj završnici i najpre je sjajno zakucao, a potom je položio iz prodora uz faul, te pogodio sa linije za slobodna bacanja. Nije su to Kostić zaustavio, već je dodao još jedno fenomenalno zakucavanje i tako nanizao osam poena u nizu.

Najefikasniji igrač Zvezde bio je Nemanja Nedović koji je za nepuna 24 minuta na parketu postigao 17 poena, dva skoka i tri asistencije. Pratili su ga Jago dos Santos sa 16 i Luka Mitrović sa 15 poena. U redovima domaćina najraspoloženiji je bio Jovan Novak sa 26 poena, a dvocifren je bio još i Ognjen Kuzmić sa 15.

Podsetimo, crveno-beli u finalu čekaju boljeg iz duela Partizan – Mega. Ekipa Željka Obradovića je slavila u prvom meču, od 20.00 gostuju Megi za finale.


FMP – CRVENA ZVEZDA 75:98 (13:24, 17:26, 28:22, 17:26)

Dvorana: FMP Arena
Sudije: Jevtović, Vesković, Arsenijević

FMP: Votson, Živanović, Rebec 8, Subotić 2, Roberts 7, Stepanović 2, Šaranović 9, Simović 4, Gagić 2, Novak 26, Kuzmić 15, Gašić

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 11, Tompkins 7, Davidovac 4, Mitrović 15, Lazić 2, Ilić 8, Nedović 17, Gedraitis 10, Kostić 8, Jago 16


 

Povezane vesti

Liga nacija: Kovač preslišao Srbiju u Areni

Odbojkaši Srbije doživeli su poraz od Turske na otvaranju trećeg vikenda Lige nacija u Beogradu – 0:3 (23:25, 19:25, 18:25). Bio je to duel koji je gotovo direktno odlučivao o prolazu na završni turnir. Pred samo oko tri hiljade gledalaca, naš tim bio je konkrentan samo u prvom setu. Ekipa slavnog Slobodana Kovača, olimpijskog šampiona...

Paklen start za Partizan: Vicešampion Evrope prvi rival u Ligi šampiona

Rukometaši Partizana povratak u EHF Ligu šampiona posle višegodišnjeg odsustva započeće protiv jednog od najtežih mogućih rivala. Crno-beli će u prvom kolu pred domaćom publikom dočekati nemački Fihse Berlin, aktuelnog vicešampiona Evrope. Evropska rukometna federacija (EHF) objavila je raspored takmičenja za novu sezonu, u kojoj će Partizan igrati zahvaljujući specijalnoj pozivnici i ponovo biti deo...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.