Zvuci nota na stadionu Grafičara: Brojne porodice i stotine mališana na Senjaku (FOTO)

Zvuci nota na stadionu Grafičara: Brojne porodice i stotine mališana na Senjaku (FOTO)
Koncert na stadionu RFK Grafičar (Foto: Srđan Stevanović)

Prvi koncert klasične muzike na travi, na jednom fudbalskom terenu u Srbiji, održan je na stadionu RFK Grafičar na Senjaku. Događaj pod nazivom „Deca za decu“ okupio je nekoliko stotina dečaka i devojčica različitih uzrasta, njihove roditelje, celokupne porodice i brojne komšije koji su uživali u repertoaru koji je za njih pripremila osnovna muzička škola „Stanislav Binički“.

Neke od numera koje uzveli talentovani učenici bile su Bahov „Menuet“ i Ortizov „Tango Trieste“ na harfi, koje je izvela Teja Mikičić, a na istom instrumentu odlična je bila i Ana Domračeva sa delom „Dve gitare“ od Vuda. Na flauti su se pokazale Lena Petrović, Maša Milutinović, kao i Klara Andrić koja je nastupala sa Sofijom Teodorović na klaviru. Vuk Ćaldović iz šestog razreda je svirao na gitari Đulijanovu Etidu u D-molu, a Tadija Popović je izveo Veberov „Valcer“ na violončelu.

Klavirska dela su izvele Hana Maćešić koja je i otvorila koncert, odnosno Lazar Mitić koji je svirao Baha, dok je Andrija Milutinović svirao Zubickog na harmonici. Aplauze su pobrale i učenice koje su predstavile solo pevanje, Maja Naumović i Paula Plesnik čije izvođenje Habanere je ostavilo izuzetan utisak na publiku.

Reč je o jednom od najlepših događaja koje smo kao klub organizovali i srce nam je puno što smo videli ogroman broj dece u publici, kako iz naše škole fudbala, iz obliženjg vrtića, iz Crvene zvezde, sa celog Senjaka i Savskog venca, ali i iz drugih delova Beograda. Cilj nam je da koristimo uticaj fudbala da promovišemo prave vrednosti u društvu, kao što su umetnost, kultura i obrazovanje. Drago mi je što smo bili u prilici da se družimo, povezujemo, učimo jedni od drugih i jedni o drugima – rekao je Nikola Ristanović, generalni direktor RFK Grafičar.

Direktor Grafičara – Nikola Ristanović drži govor (Foto: Srđan Stevanović)

U maju se obeležava rođendan fudbalskog kluba kao i osnovne muzičke škole, što je bio još jedan povod za organizaciju koncerta „Deca za decu“.

Utisci su zaista divan. Naša deca nikada do sada nisu nastupala na fudbalskom terenu, i zato je za njih ambijent bio neobičan jer smo navikli na koncertne dvorane. Međutim, ovo je velika i lepa promena za njih i predstavlja veliko iskustvo. Publiku su činili uglavnom njihovi vršnjaci u dresovima fudbalskog kluba Grafičar i Crvena zvezda, šzo je pokazalo da umetnost i sport idu ruku pod ruku. I jedni i drugi predstavljamo svojevrsno umeće. U sportu je to pitanje igre, dok se i mi trudimo da muziku tumačimo na autentičan način i tome podučavamo našu decu. Verujemo da je ovo samo početak lepe saradnje i da ćemo da nastavimo sa sličnim događajima u budućnosti – rekao je direktor škole Đorđe Milošević.

Veliki broj dece na stadionu RFK Grafičar (Foto: Srđan Stevanović)

RFK Grafičar je ovim događajem počeo da spušta zavesu na završnicu sezone, u kojoj klub čeka poslednje kolo Prve lige Srbije protiv FAP iz Priboja u gostima. Utakmica je na programu u petak od 17:00 časova, na gradskom stadionu.

Povezane vesti

Poznat raspored Zvezde za sezonu 2026/27: Večiti derbi na Marakani već u osmom kolu

Obavljen je žreb za sezonu 2026/27 Superlige Srbije, a Crvena zvezda će pohod na novu šampionsku titulu započeti pred svojim navijačima protiv Mačve. Crveno-beli brane šampionski tron i imaće priliku da osvoje desetu uzastopnu titulu državnog prvaka. Izabranici Dejana Stankovića sezonu otvaraju 18. jula na stadionu „Rajko Mitić“, dok će već u drugom kolu ugostiti...

Najbolji strelac napustio Zemun

Najbolji strelac je napustio Zemun. Imali su u klubu ambiciju da se oslone na kvalitete Miloša Roševića u Superligi, ali posle dve godine došlo je do rastanka. Sledi prelazak u Radnički iz Niša. Ekipa sa Čaira se rastala sa Babakarom Embupom, a u planu je potencijalna prodaja i Aleksandra Šestjuka, koji ima odlično proleće, pa...

Dva igrača napustila klub sa Novog Beograda

Klubovi uveliko dovode igrače za predstojeću sezoni. U Srbiji većina kreće sa pripremama naredne nedelje, a radno je i kraj Hale sportova na Novom Beogradu. Čekaju se pojačanja na određenim pozicijama, ali nema žurbe pošto je plan da se zadrži većina igrača. Tandem je napustio IMT. Nisu u planu, pa je postignut dogovor da posle...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.