KATAR 2022

Borjan se dosađivao na golu, ali je njegov tim ipak poražen

,

Borjan je bio nemoćan u 44. minutu (Foto: Beta/AP)

Ništa nisu naučili iz primera Argentine i Nemačke. Samo srećom i zahvaljujući neiskustvu rivala, favorit je izbegao još jednu senzaciju. Belgija je posle silnih muka uspela da savlada Kanadu – 1:0 (1:0).

Na meču Švajcarska – Kamerun, naša kladionica nudi kvotu 4.10 za igru GG2.

Belgija je prva zapretila već posle 50 sekundi, a udarac Batšuaija je lako zaustavio Milan Borjan. U tim trenucima, malo ko je mogao da pretpostavi tok dešavanja u prvom delu meča.

Jer, Kanada je bila apsolutno dominantna, a Borjan je do lopte dolazio samo kada su mu je vraćali saiggrači. Imala je severnoamerička selekcija i penal koji je zambijski arbitar Sikvadze, čuven po skraćenju meča između Malija i Tunisa na Afričkom kupu nacija dosudio posle intervencije iz VAR sobe, jer je lopta očigledno pogodila Karaska u ruku.

Jedanaesterac je vrlo loše izveo Entoni Dejvis, zvezda Bajerna. Nije pucao ni dovoljno jako, ni precizno i Tibo Kurtoa je odbranio. Igran je tek deseti minut.

Promašeni penal nije obeshrabrio Kanađane, naprotiv. Nastavili su s visokim presingom i potpuno obezglavili favorita koji je jedinu polupriliku imao kada je Kevin de Brujne u kontri napravio pogrešan izbor.

Na drugoj strani, pretio je Džonatan Dejvid (u jednoj situaciji krajnje sebičan), a Kurtoa se još jednom pretvorio u spasioca pred projektilom Džonstona.

Ekipa Roberta Martineza povela je kada se najmanje nadala. Igran je 44. minut kada je daleku loptu poslao Tobi Aldervirald. Neiskustvo kanadskih štopera poslalo je u šansu Mičua Batšuaija, a napadač Fenerbahčea to nije propustio. Ostavio je kapitena Crvene zvezde bez i najmanje šanse da odbrani.

Posle svega viđenog, potpuno nezaslužen epilog prvih 45 minuta.

Kanada posle odmora nije uspela da zadrži tempo iz prvih 45 minuta. Stvorila je tek jednu šansu, i to u 80. minutu. Larin je lepo pucao glavom, ali je Kurtoa efektno odbranio.

I to je bilo sve. Ili, skoro sve. De Brujne se u prvom minutu nadoknade izborio za poziciju, a Borjan mu je sjajno odbranio. Bila je to njegova tek druga intervencija posle one iz uvodnog minuta.

Belgija se provukla. Ni sama ne zna kako.

BELGIJA – KANADA 1:0 (1:0)

Strelac: 1:0 Batšuaji 44. Stadion: Ahmad bin Ali. Sudija: Jani Sikvadze (Zambija).

BELGIJA: Kurtoa 8 – Dendonker 6.5, Aldervirald 7, Fertongen 7 – Kastanj 6, Tilemans 5 (od 46. Onana 6), Vitsel 6.5, E. Azar 5 (od 62. Trosar 5.5), Karasko 5.5 (od 46. Menije 6.5) – De Brujne 7.5, Batšuaji 7.5 (od 78. Openda -).

KANADA: Borjan 7 – Džonston 6, Vitorija 5, Miler 6 – Larjea 5.5 (od 74. Adekugbe -), Hačinson 6.5 (od 58. Kone 5), Eustakio 5 (od 81. Osorio -), Dejvis 6 – Hojlet 5.5 (od 58. Larin 6), Bjukenen 6.5 (od 81. Milar -), Dejvid 6.5.