KATAR 2022

BRAZIL EKSPRES Svet uživao u fudbalskoj sambi, Koreja nokautirana za 36 minuta (VIDEO)

Arsenije Soskic

,

Svaka nada Južne Koreje ekspresno je ugašena, Brazil je ekspresno nokautirao rivala i zakazao četvtrfinale sa Hrvatskom na Svetskom prvenstvu u Kataru, u petak od 16 časova. Već posle 13 minuta bilo je 2:0, ako je neko verovao u čudo brzo se razočarao. Brazil ekspres bio je i fudbalski uragan, pokazao je svu lepotu fudbalske igre i najavio juriš na svetsku krunu.

Na meču Maroko – Španija, naša kladionica nudi kvotu 2.45 za igru 2-2.

Nejmar se vratio u ekipu posle povrede zgloba na utakmici sa Srbijom, Tite je izveo najjači mogući sastav u kojem četvrti uzastopni put nije bilo ni jednog fudbalera iz brazilskog prvenstva. I statistika je bila uz velikog favorita, koji je 12. put igrao osminu finala, a do Katara je ispao samo u dva navrata (1934. od Španije i 1990. od Argentine).

I od starta su napali Brazilci iz svih oružja, a poseduju i te kako moćan arsenal. Početak im je bio kao iz bajke, šest minuta i 41 sekund dovoljno da otvore put ka četvrtfinalu. Posle sjajnog prodora Rafinje, lopta je došla do Vinisijusa, koji je kroz “šumu” Korejaca našao rutinski put do mreže i prvi put bio strelac na Mundijalima.

Zaplesali su Brazilci prilikom slavlja, a sve su ponovili samo šest minuta kasnije. Rišarlison je iznudio penal, smireni Nejmar pretvorio ga je u ogromnih 2:0. Priča je bila gotova, favorit je prepun samopuzdanja nastavio poigravanje u osmini finala.

NEJMAR DRIBLAO I SUDIJU

Nejmar je u jednoj akciji morao da “dribla” i sudiju Turpana, da bi posle trećeg gola pobednički ples zaplesao i selektor Tite! Rišarlison se glavom poigrao sa loptom, nastavio akciju, a onda mu je asistirao Tijago Silva za 3:0. Kakva fudbalska samba, kakva lepota igre, kakvo uživanje za sladokusce. Fudbalska raspodija koja nikog nije ostavila ravnodušnim.

I da na bi “kvarili prosek”, davali su Brazilci gol svakih devet minuta od starta. Sada je Vinisijus bio zadužen sa lepu asistenciju, a Paketa da spakuje loptu u mrežu. Posle 36 minuta 4:0, Brazil je kao vrzi voz pregazio Koreju. Očekivalo se da smanje gas u nastavku i čuvaju snagu za dvoboj s Hrvatima.

POLA GASA DO HRVATA I UTEHA KOREJE

Selektor Brazila Tite nikog nije promenio u poluvremenu, a prvu šansu imala je Koreja preko Sona, ali reziultat u 49. minutu nije preomenjen. Novi četvrtfinalista rutisnki je odradjivao posao, čuvajući se za Hrvate…

Jasno je bilo da su Brazilci maksimalno smanjili gas, ne želeći da gube snagu, dožive neku povredu, jer su ih imali i te kako u takmičenju po grupama. Koreja je silno želela gol utehe, Alison to nije dozvoljavao do 76. minuta. Tada ga je matirao rezervista Seung-ho sjajnim udarcem iz daljine. Alison je prvi put savladan u Kataru (protiv Kameruna je branio Ederson).

Zanimljivo je da je Alison zamenjen devet minuta pre kraja, jer je ovo bila diealna prilika da Tite pruži šansu i trećem golmanu Vevertonu da se upiše na Mudnijalu.

BRAZIL – JUŽNA KOREJA 4:1 (4:0)

Strelci: Vinisijus u 7, Nejmar (iz penala) u 13, Rišarlison u 29, Paketa u 36. minutu za Brazil, a Seung-ho u 76 za Južnu Koreju. Stadion: 974. Sudija: Klemon Turpan (Francuska).

BRAZIL: Alison 6,5 (od 81. Veverton -), Danilo 6,5 (od 72. Bremer -), Markinjos 7, Silva 7, Militao 6,5 (od 63. Dani Alveš 7), Kazemiro 7, Nejmar 7,5 (od 81. Rodrigo -), Paketa 7, Vinisijus 8 (od 72. Martineli -), Rafinja 7,5, Rišarlison 8,5.

JUŽNA KOREJA: Sung 6, Mun-hvan 5, Min-če Kim 5, Jong-kvon 5, Čin-su 5,5 (od 46. Hong Ćul 6), Jung 5,5 (od 46. Son Djun-ho 6), In-bom Hvang 5 (Seung-ho 7), Li Sung 5 (od 74. Li Kang-in -), Son 6, Hi-čan Hvang 5, Čo 5 (OD 81. Ui-džo -).