Mrđa objasnio zašto su tribine prazne u Superligi: „Zvezda je previše odmakla“

Mrđa objasnio zašto su tribine prazne u Superligi: „Zvezda je previše odmakla“
Dragan Mrđa gleda finale Kupa Srbije u Loznici Foto: Peđa Milosavljević/STARSPORT ©

Nekadašnji reprezentativac Srbije i jedan od najboljih napadača Superlige, Dragan Mrđa, smatra da kvalitet domaćeg fudbala raste, ali da postoji jedan problem koji i dalje udaljava navijače od stadiona.

U intervjuu za sajt Superlige Srbije, Mrđa je istakao da su tereni, infrastruktura i ulaganja u klubove danas na znatno višem nivou nego u vreme kada je on igrao, ali da je najveći nedostatak mala posećenost utakmica.

– Drago mi je zbog toga. Tereni su mnogo bolji, klubovi ulažu više novca u igrače. Jedina mana, koju verujem da je moguće ispraviti, jesu navijači. Osim Crvene zvezde i, uslovno rečeno, Partizana, koji takođe nema veliku posećenost, ostali klubovi teško pune tribine. Tu su Novi Pazar, ponekad Radnički iz Kragujevca i Vojvodina. Mislim da je ambijent veoma važan i žao mi je što nema više publike na stadionima – rekao je Mrđa.

Grafičar krenuo sa pripremama, stiglo i novo pojačanje iz TSC-a (FOTO)

„Potrebno je više neizvesnosti“

Na pitanje šta bi moglo da vrati navijače na tribine, nekadašnji napadač Crvene zvezde i Vojvodine smatra da je ključ u većoj rezultatskoj neizvesnosti.

– Potrebna je veća neizvesnost u rezultatima. Zvezda je trenutno dosta odmakla u odnosu na ostale klubove u Super ligi Srbije i zbog toga je ljudima manje zanimljivo da dolaze na stadion. Sada nas očekuje smanjenje lige, pa će kvalitet više doći do izražaja. Mislim da će prvenstvo biti zanimljivije, kako u borbi za Evropu, tako i u borbi za opstanak. Posebno kada liga bude imala 12 klubova. Mislim da je to dobra stvar – poručio je Mrđa.

Nekadašnji najbolji strelac i najbolji igrač Superlige ocenio je i da je Crvena zvezda danas zasluženo ispred konkurencije zahvaljujući kontinuitetu ulaganja i rezultatima u Evropi.

Govoreći o Vojvodini, klubu u kojem je pružao neke od najboljih partija u karijeri, Mrđa je istakao da Novosađani poslednjih godina ozbiljno ulažu i da veruje kako bi u skorijoj budućnosti mogli da naprave još veći iskorak.

Izvor: Superliga Srbije

Povezane vesti

Kapiten Čukaričkog izabrao idealan tim bivših saigrača: „Formacija 4-3-3, na golu Petrović…“

Marko Docić je tokom deset godina provedenih u Čukaričkom delio svlačionicu sa brojnim reprezentativcima i igračima koji su kasnije napravili zapažene karijere u Evropi. U razgovoru za zvanični sajt kluba dobio je zanimljiv zadatak – da sastavi idealan tim od svojih bivših saigrača. Kapiten Brđana nije dugo razmišljao oko formacije. – Pa, hajde da formacija...

Tanjga posle remija sa Araratom: „Očekujem još više od pojačanja“

Fudbaleri Vojvodine odigrali su nerešeno protiv Ararata (1:1) u drugoj kontrolnoj utakmici na pripremama, a trener Miroslav Tanjga poručio je da je zadovoljan viđenim, uprkos teškim uslovima za igru. Šef stručnog štaba Novosađana istakao je da rezultat u ovom trenutku nije u prvom planu, već da je cilj da ekipa uhvati takmičarski ritam pred evropske...

Grafičar krenuo sa pripremama, stiglo i novo pojačanje iz TSC-a (FOTO)

RFK Grafičar zvanično je započeo pripreme za sezonu 2026/27, a prvi radni dan obeležilo je i predstavljanje novog pojačanja. Redove beogradskog kluba pojačao je mladi štoper Matija Popović, koji stiže iz TSC-a. Fudbaleri Grafičara odradili su prvi trening u okviru letnjih priprema, a pre izlaska na teren igračima su se obratili generalni direktor Nikola Ristanović,...

Promene u FSS! Trenerska organizacija dobila novo rukovodstvo

Trenerska organizacija Fudbalskog saveza Srbije završila je izborni proces. Na Izbornoj sednici Skupštine, održanoj u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi, izabrano je novo rukovodstvo za mandatni period od 2026. do 2030. godine. Sednici su prisustvovali i predsednik Fudbalskog saveza Srbije Dragan Džajić, potpredsednica Sandra Sremčević i generalni sekretar Branko Radujko. Za predsednika Trenerske organizacije...

2 komentara

  1. Nema to veze, nego nas fudbal nikoga neinteresuje.
    Pa ni nas nema puno na Marakani u prvenstvu. To je cinjenica.

  2. Gledaoci ne dolaze jer se sve zna unaprijed kada je u pitanju šampion . Ne zato što je taj šampion naj bolji već zato što mu sudije u SEDAMDESET POSTO UTAKMICA OBEZBJEDJUJU POBJEDE.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.