
Argentina je u najgorem mogućem trenutku ostala bez jednog od najvažnijih fudbalera, a samo nekoliko minuta kasnije Španija je brojčanu prednost pretvorila u pogodak Ferana Toresa i drugu titulu prvaka sveta. Crveni karton Encu Fernandezu u 90+3. minutu ispostavio se kao jedan od ključnih trenutaka finala u Nju Džerziju.
Vezista Argentine neoprezno je startovao na Paua Kubarsija, a slovenački sudija Slavko Vinčić nije imao dilemu. Pokazao mu je drugi žuti karton i put ka svlačionici, dok je Fernandez u neverici pokušavao da ospori njegovu odluku.
Argentina’s Enzo Fernandez is shown a red card for a foul on Spain’s Pau Cubarsi, who went flying through the air. pic.twitter.com/llBWAsevwu
— The Athletic | Football (@TheAthleticFC) July 19, 2026
🚨 𝗕𝗥𝗘𝗔𝗞𝗜𝗡𝗚: RED CARD ENZO FERNANDEZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pic.twitter.com/zYF20LOoH2
— The Touchline | 𝐓 (@TouchlineX) July 19, 2026
Španija i Argentina prethodno tokom 90 minuta nisu uspele da postignu gol, pa se u produžetke ušlo rezultatom 0:0. Ipak, odnos snaga na terenu potpuno je promenjen neposredno pre isteka regularnog dela.
Argentina je u dodatnih 30 minuta morala da se brani sa igračem manje, i to protiv ekipe koja je tokom većeg dela finala imala veći posed lopte i stvarala opasnije prilike.
Španija je igrača više iskoristila početkom drugog produžetka, kada je Feran Tores u 106. minutu zatresao mrežu Emilijana Martineza i postigao, ispostaviće se, gol vredan druge svetske titule.
Selektor Lionel Skaloni tako je pred produžetke ostao bez jednog od najvažnijih igrača sredine terena, koji je imao veliku ulogu u pohodu Argentine ka odbrani titule svetskog prvaka.
Fernandez je i u polufinalu protiv Engleske bio među glavnim akterima. Tada je postigao gol kojim je Argentina izjednačila rezultat i trasirala put ka preokretu i plasmanu u finale.
Istovremeno, našao se i u centru polemika zbog grubog duela sa Eliotom Andersonom na početku utakmice, posle kojeg nije dobio karton.
Sada mu Vinčić nije progledao kroz prste.
Tom Kruz preuzeo glavnu ulogu pred finale Mundijala: Njegove reči obišle svet (VIDEO)
Do trenutka Toresovog pogotka Argentina nije uputila nijedan udarac ka golu Unaija Simona, što možda najbolje oslikava koliko je Španija dominirala finalom. Uprkos tome, „gaučosi“ su zahvaljujući odbranama Emilijana Martineza uspevali da odolevaju više od 100 minuta.
Paredesa je trebalo tri puta da iskljuci, ali nije. Igraci Argentine izgledaju kao kriminalci koji pokusavaju da igraju fudbal sa profesionalnim fudbalerima protivnickih ekipa.