NOVI PAZAR STARTOVAO POBEDOM Gol i evrogol Ljajića, uz lep pogodak Adešine dovoljni za tri boda (VIDEO)

NOVI PAZAR STARTOVAO POBEDOM Gol i evrogol Ljajića, uz lep pogodak Adešine dovoljni za tri boda (VIDEO)
Adem Ljajić (Foto: Starsport)

Novi Pazar je pobedom počeo ovu sezonu. U prvom kolu Superlige Novopazarci su savladali Spartak sa 3:2 (2:0). Utakmica je odigrana na Atletskom stadionu, a viđena su dva lepa gola.


ARGENTINA: Od 22:15 igraju Kordoba – Platense, a u kladionici MaxBet je kvota na pobedu gostiju 2.45.


Domaći su imali inicijativu od starta, a prvu šansu su imali u devetom minutu. Adem Ljajić je uposlio Eđikea Oparu, ovaj je šutirao, ali je golman Aleksandar Vulić poslao loptu u korner.

Poveo je Novi Pazar u 23. minutu posle prelepog gola Adetunđija Adešine. Ljajić mu je dodao loptu, a Nigerijac je snažno šutirai sa 18 metara i pogodio mrežu.

Prednost je duplirao Adem Ljajić u 32. minutu. Bio je to najlepši momenat na utakmici. Nekadašnji srpski reprezentativac je izveo slobodan udarac, šutirao snažno i precizno i pogodio mrežu. Treba reći da je lopta išla u ugao gde je bio golman Subotičana, koji je možda mogao bolje da reaguje.

https://www.youtube.com/watch?v=y6GFaXjXQGg&t=9s

Malo je nedostajalo da Spartak postigne gol šest minuta kasnije. Andrej Todoroski je izveo slobodan uadarc, a lopta se od golmana Filipa Pajovića odbila do prečke.

Trener Spartaka Miloš Kruščić napravio je dvostruku izmenu na startu drugog poluvremena. Umesto Tomovića i Mijailovića, igrali su Atule i Mijić.

Izmene nisu gostima donele bolju igru. Drugo poluvreme nije bilo tako sadržajno kao prvo, a pitanje pobednika je rešeno u 78. minutu.

Rezervista Sead Islamović je uposlio Ljajića, koji je po desnoj strani ušao u kazneni prostor i od stative poslao loptu u gol.

Uspeli su igrači Spartaka da postignu gol u 83. minutu. Ilija Babić je ušao u kazneni prostor, pa poslao loptu na levu stranu. Na pravom mestu je bio Vojo Ubiparip i zatresao mrežu. Golman domaćih je mogao mnogo bolje da interveniše.

Konačan rezultat je postavljen u drugom minutu sudijske nadoknade. Opet je začetnik akcije bio Babić. Njegov šut je odbio golman Pajović, ali samo do Kolinsa Atulea, koji je postigao drugi gol za Spartak. Ipak, bilo je to prekasno da se osvoji bod.

NOVI PAZAR – SPARTAK 3:2 (2:0)

Stadion: Atletski stadion u Novom Pazaru.

Sudija: Milan Stefanović (Beograd).

Strelci: 1:0 Adešina (23), 2:0 Ljajić (32), 3:0 Ljajić (78), 3:1 Ubiparip (83), 3:2 Atule (90+2).

Žuti kartoni: Lakićević, Bjeličić, Alić, Bačkullja (Novi Pazar), Bogićević, Todoroski (Spartak).

NOVI PAZAR: Pajović, Lakićević, Bjeličić, Bačkulja, Miletić, Alić, Adešina, Ljajić, Mesarović (od 60. Islamović), Antvi (od 76. Stojanović), Opara (od 88. Mršić).

SPARTAK: Vulić, Kerkez, Bogićević, Ćalasan, Babić, Mijailović (od 46. Mijić), Lukić (od 87. Jocić), Vitorović, Todoroski (od 66. Bijelović), Ubiparip (od 87. Dunđerski), Tomović (od 46. Atule).

SUPERLIGA SRBIJE, prvo kolo

Petak

Radnički 1923 – Železničar Pančevo 2:3 (1:3)

(Jovanović 29. autogol, Mitrović 53. autogol – Knežević 3, Grgić 15, Romanić 45+3)

Napredak – Partizan 0:1 (0:0)

(Saldanja 90+5)

Subota

Crvena zvezda – Jedinstvo Ub 4:0 (2:0)

(Ndiaje 18, 23, Katai 54, Bruno Duarte 69)

Čukarički – Radnički Niš 2:0 (2:0)

(Ivanović 32, Mih. Cvetković 45)

Mladost – OFK Beograd 1:2 (0:0)

(Cvetinović 59 – Kahvić 86 penal, 90+3)

Nedelja

Novi Pazar – Spartak 3:2 (2:0)

(Adešina 23, Ljajić 32, 78 – Ubiparip 83, Atule 90+2)

19.30 Tekstilac Odžaci – Vojvodina

19.30 TSC Bačka Topola – IMT

Povezane vesti

CIES izveštaj: Cene Kostova i Kostića u porastu, a Ovusua i Simića u padu – još jedan igrač Partizana u top 10

Međunarodni centar za sportske studije (CIES) objavio je najnovije procene vrednosti fudbalera, a kada je reč o igračima iz Superlige, na samom vrhu nije bilo velikih promena. Kostovu porasla vrednost za 1.420.000 evra Renomirani institut analizirao je najskuplje igrače iz Srbije i Hrvatske, a kao i pre mesec dana, prvo mesto zauzima Vasilije Kostov, perspektivni...

Dobra vest: Trenira kapiten Zvezde

Oporavak je pri kraju. Dugo je odsustvova od meča sa Malmeom. Želeo je da pomogne ekipi kao kapiten, a onda je usledila dodatna pauza. Posle brojnih terapija u proteklom periodu Mirko Ivanić se oseća mnogo bolje. U subotu je izaša na teren i krenuo je da trči. Naravno, sledi period individualnog rada. Teretana i vežbe,...

3 komentara

    1. Druze,nebi on ni dosao u partizan.decko igra u Pazaru bez ugovora,novca,tj.igra za svoju dušu.ipak je to njegov grad i voljeni klub🤷‍♂️(zaradio novce i sada uziva Dole u svom rodnom gradu sa porodicom,prijateljima iz detinstva…tj.on je Dole kao Messi u majamiju😃gde god da ode neće biti tako popularan kao u svom gradu.

    2. Nebi on dosao u partizan,tj.dole ljudi vole taj gradski klub.da je mladja dosao bi zbog novca i karijeri.on Dole igra bez ugovora i novca🙂decko ne folira da je dosao iz ljubavi prema gradu i gradskom klubu.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.