Budimo u kontaktu

REPREZENTACIJE

KVALIFIKACIJE ZA SP Evrogol Martineza presudio Peruancima, Mesi oborio još jedan rekord! Brazilci nastavljaju da se muče (VIDEO)

Aleksandar Milosevic

Objavljeno

,

Lionel Mesi (Foto: Beta/AP Photo/Jason Allen)

Bez mnogo muke svetski šampioni odrađuju posao u kvalifikacijama za naredno Svetsko prvenstvo na kojem će Argentina da brani tron. U prethodnom kolu “gaučosi” jesu poraženi od Paragvaja u gostima (1:2), ali su taj luksuz sebi mogli da priušte jer drže čvrsto lidersku poziciju. Vratili su se Mesi i saigrači kući, a istovremeno u Buenos Ajresu i na pobednički kolosek jer su pred svojom publikom savladali Peru 1:0 (0:0).


BIH: Sloga Doboj – Borac BL (13:00), a kvota naše kladionice na igru GG je 2.45.


Pamtiće se ova pobeda Argentinaca po dve stvari: po još jednoj sjajnoj partiji Lionela Mesija i prelepoj asistenciji za Lautara Martineza čime je oborio novi rekord, a to je da sada ima najviše asistencije u istoriji reprezentativnog fudbala (58), kao i po maestralnom pogotku napadača Intera koji je Mesijev centaršut na predivan način sproveo u mrežu.

Igrao se 55. minut kada je, ispostaviće se, Argentina postigla gol kojim je trasirala put ka pobedi. Lautaro Martinez uspeo je da pobegne svojim čuvarima, a onda akrobatskim volejom da pogodi metu.

Dok se Argentinci šetaju kroz kvalifikacije, njihov najveći rival, reprezentacija Brazila, ozbiljno se muči. Ima mnogo sreće “selesao” što je broj učesnika Mundijala proširen na 48 timova jer bi im inače visio o koncu plasman na planetarnu smotru u Americi, Kanadi i Meksiku. Brazilci su stigli samo do remija pred svojom publikom protiv Urugvaja 1:1, što im je drugi u nizu posle nedavne podele bodova sa Venecuelom u gostima.

Mogu čak domaćini da budu i zadovoljni kranjim ishodom jer su izabranici Marsela Bijelse vodili. Autor tog pogotka bio je Federiko Valverde jako dobrim udarcem s distance u 55. minutu.

Ipak, Brazilce je poraza spasao Žerson, fudbaler Flamenga, sedam minuta kasnije. Bio je to trenutak inspiracije nekadašnjeg velikog talenta koji je uhvatio volej i postavio konačan rezultat.


KVALIFIKACIJE ZA MUNDIJAL (JUŽNA AMERIKA) – 12. KOLO

Utorak

Bolivija – Paragvaj 2:2

(Vaka 15, Terseros pen 80 – Almiron 71, Ensiso 90+1)

Kolumbija – Ekvador 0:1

(Valensija 7)

Sreda

Argentina – Peru 1:0

(Lautaro Martinez 55)

Čile – Venecuela 4:2

(Vargas 20, Rinkon ag 29, Sepeda 38, 47 – Savarino 13, Ramires 22)

Brazil – Urugvaj 1:1

(Žerson 62 – Valverde 55)


Standings provided by Sofascore

 

Kliknite da ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.