
Krajem prošle sezone je KK Partizan odbio da igra polufinale plej-ofa domaćeg šampionata. Zbog toga je klub kažnjen novčano, a trener Željko Obradović je suspendovan.
Ipak, ne zna se gde će naredne sezone da igraju crno-beli. Prema pravilniku, oni bi trebalo da idu dva ranga niže, a to je Druga liga. I dok se čeka konačna odluka, Partizan je dodatno kažnjen.
Na Staroj planini je sastanak Košarkaške lige Srbije (KLS), a jedna od odluka je da se Partizan kazni sa 900.000 dinara. Razlog za ovo je činjenica da crno-beli još nisu izmirili kaznu od 1.800.000 dinara koja je izrečena posle odluke da ne igraju protiv kluba iz Železnika.
– Kao što je poznato, Partizan je kažnjen finansijski sa 1.800.000 dinara, a sada i dodatno sa 900.000 zbog neizmirenog duga. KLS po Statutu može da donese odluku o statusu Partizana, ali smo se obratili i UO KLS da iznese sud o tome, očekujem da će o tome da raspravlja na prvoj sednici. Tada ćemo doneti konačnu odluku – saopštio je direktor takmičenja, Aleksandar Grujin.
PROČITAJTE JOŠ:
SLS Goleada u Dragačevu, TSC se izjednačio sa Zvezdom na tabeli

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.