DALEKO JE BIO FEBRUAR… Partizan pregazio Splićane sa skoro 50 razlike! Savršen niz je nastavljen (VIDEO)

DALEKO JE BIO FEBRUAR… Partizan pregazio Splićane sa skoro 50 razlike! Savršen niz je nastavljen (VIDEO)
Duejn Vošington (Foto: Starsport)

Tražio je Željko Obradović maksimalnu ozbiljnost od izabranika pred duel sa ekipom koja je početkom februara slavila u Beogradu, na šta je i podsetio. Drugo je to vreme bilo i drugačiji odnos snaga. Februarski epilog sada bi bio naučna fantastika: Partizan – Split 110:64 (25:9, 28:22, 29:20, 28:13).


Naša kladionica nudi kvotu 1.90 za pobedu Detroita nad Filadelfijom.


Svakako još pod utiskom pobede nad Olimpijakosom, crno-beli su nekako lagano ušli u meč. Lako i brzo su poveli 8:2, ali su potom dozvolili protivniku 7:0, posle tačno pet minuta košarke. Već u sledećem napadu je Sterling Braun pogodio trojku, prvu timsku na utakmici, a na tom talasu su lakim poenima nastavili Brendon Dejvis i Balša Koprivica. Za tili čas – plus šest i 15:9 na semaforu. Braun i Vošington su seriju produžili na 17:0, sve do kraja prvog kvartala i komotnih 25:9.

BEZ VELIKE POTROŠNJE

Pažljivo dozirajući potrošnju energije, bez Ifea Lundberga u sastavu, bez Isaka Bonge na parketu do završne četvrtine i sa minimalnim pojavljivanjem Karlika Džonsa, Partizan je nastavio na istom talasu.

Posle moćne role Tajrika Džonsa, kapiten Vanja Marinković je trojkom postavio plus 20 (35:15), posle samo dva i po minuta u drugoj četvrtini.

RASPUCANI VOŠINGTON

Blaga neozbiljnost pred odlazak na veliki odmor, naterala je Željka Obradovića da zatraži tajm-aut, u trenutku kada je gost prišao na minus 15. Odgovorili su Vošington sa penala i Arijan Lakić trojkom i posle 20 minuta košarke, Partizan je stigao na komotnih plus 22 – 53:31. Tačku na poluvreme stavio je Ajzea Majk, trojkom van balansa, uz zvuk sirene.

 U uvodu nastavka su Lakić i Koprivica izveli atraktivnu akciju tek da dodatno razgale publiku. Tada je na semaforu pisalo 60:37, a meč je odavno postao jednosmerna ulica.

Takva je bila i do kraja, idealna da se razigra Duejn Vošington. Amerikanac je pokazao šuterski repertoar i meč završio sa 24 poena.

Partizan je nastavio savršen niz u regionalnom takmičenju. Postavljalo se samo jedno pitanje – kojom razlikom. Na kraju je stigao i odgovor. Bezmalo, plus 50.

PARTIZAN – SPLIT 110:64

Beogradska arena. Gledalaca: 5.672. Sudije: Uroš Nikolić, Igor Dragojević, Ernad Karović.

PARTIZAN: Dejvis 6, K.Džons 4, Nilikina -, Vošington 24 (5 as), Koprivica 16 (8 sk), Bošnjaković 15 (3-6 za tri), Marinković 8, Braun 10, Bonga 1, Lakić 9, Majk 3 (7 sk), T.Džons 14.

SPLIT: Šorter 7, Đordano 13, Tišma 10, Klepo, Kučić -, Vuko 14, Perkušić -, Škara 14, Jemo, Kapusta 2, Ljubičić 4.

ABA liga, 10. kolo

Petak

Krka – Mornar 103:90

FMP – Dubai 86:84

Subota

Borac – Cedevita Olimpija 74:94

Igokea – Studentski centar (u toku)

Partizan – Split 110:64

Nedelja

19.00 Spartak – Crvena zvezda

Ponedeljak

17.00 Budućnost – Cibona

19.00 Zadar – Mega

Standings provided by Sofascore

Povezane vesti

Penjaroja: Morali smo da slavimo, Mitrović: Zar 37-16 u penalima?

Slavio je Partizan na gostovanju u Ljubljani uz briljantnu rolu Šejka Miltona. Ovom pobedom, crno-beli su ostali u trci za prvo mesto sa Dubaijem, koji sutra u Sarajevu dočekuje Budućnost. Trener Partizana Đoan Penjaroja je najpre istakao važnost pobede. – Imali smo tri poraza u nizu. Morali smo da slavimo protiv izuzetno kvalitetne ekipe Cedevita...

4 komentara

      1. Јављају се ови Ацини пајаци који напуштају халу 5 минута пре краја дербија, хахаха

        1. E smrdo jedna.
          I ptice na grani znaju da vam je poklonjeno.
          A pajaci i neverovatni idioti bez mozga ste vi grobari koji vredjate tog Acu koji vam je sve dao na lepe okice.
          Da vama nije tog Ace groblje ne bi vas bilo a ovako on vam sve dao!!!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.