RAT PARTIZANA I MIŠKA RAŽNATOVIĆA Lepo kaže Čarls Barkli…

RAT PARTIZANA I MIŠKA RAŽNATOVIĆA Lepo kaže Čarls Barkli…
Nikola Vujčić i Miško Ražnatović (Foto: Starsport)

Partizan je institucija srpske i evropske košarke. Miško Ražnatović jedan od najuticajnijih, ako ne i najuticajniji menadžer na Starom kontinentu. Rat crno-belih sa superagentom doneo je samo nevolje crno-belima. Evo i zašto.


LIGA ŠAMPIONA: Benfika u 21.00 dočekuje Sosijedad, a kvota kladionice MaxBet na pobedu domaćina je 2.30.


Ne radi se samo o šokantnom porazu od Mege u četvrtom kolu ABA lige, posle kog je Ražnatović likovao. Pobeđivala je Mega Partizan minulih godina i pre svađe kluba iz Humske i njenog prvog čoveka. Sve do dolaska Željka Obradovića na klupu crno-belih.

Aleksa Avramović i Željko Obradović (Foto: Starsport)

SLUČAJ „MADAR“

Zaboravili su trofejni trener i Miško na slučaj „Spanulis“, zakopali ga negde daleko u Grčkoj i izmirili se. A onda je usledio slučaj „Madar“. Ražnatović je razbesneo Partizan jer je Izraelca odveo u Fenerbahče. Klub iz Humske odgovorio je tako što je doneo odluku da igrači agencije „Beobasket“ neće ubuduće igrati za crno-bele.

Tako je Mega preko noći postala rival koji ima motiv više protiv Partizana. Ne kažemo da ga ranije nije imala, ali je duel dva beogradska kluba iznenadno dobio novu dimenziju, što se videlo i u ponedeljak uveče kada je mladi tim trenera Marka Baraća bacio na kolena šampiona ABA lige.

Košarkaši Mege slave pobedu protiv Partizana (Foto: Starsport)

BARA UMESTO OKEANA

Partizan nikako da kompletira tim. Neophodni su centar i „kršteni“ plejmejker. I u tome se ogleda najveća šteta za crno-bele u ratu sa moćnim menadžerom kao što je Ražnatović. Umesto da ima „okean“ košarkaša na raspolaganju i olakšan put ka kompletiranju tima, Partizan je prinuđen da peca u bari. I to „preko bare“, da čeka da neko od NBA asova ne uspe da potpiše ugovor.

Zbog toga su u Partizanu morali da se sete kultne rečenice iz filma „Munje“ koju izgovara Nikola Đuričko: „Lepo kaže Čarls Barkli, što ulaziš u frku kad si slabiji?“. Nije Partizan slabiji od bilo kog pojedinca. Ali jeste oslabljen jer ne može da računa na pomoć uticajnog agenta. Jedan košarkaš, pa makar to bila i Zvezda u usponu Evrolige Jam Madar, nije dovoljan razlog da klub trpi na košarkaškoj pijaci i stekne moćnog neprijatelja. I da se to neprijateljstvo prelije i na parket.

Povezane vesti

Sporazumni raskid u Turskoj: Bivši centar Partizana traži novi klub

Srpski centar Balša Koprivica više nije član Bahčešehira, pošto je turski klub zvanično saopštio da je saradnja sporazumno okončana. Bahčešehir se od nekadašnjeg košarkaša Partizana oprostio porukom objavljenom na zvaničnim kanalima. – Naš klub i Balša Koprivica sporazumno su završili saradnju. Balša je u naš tim stigao uoči sezone 2025/26, a ovom prilikom želimo da...

Dejana Radonjića na klupi Zenita menja drugi nekadašnji trener Crvene zvezde

Raskinuli su saradnju Zenit i Dejan Radonjić posle kraha u polufinalu plej-ofa VTB lige. Klub iz Sankt Peterburga je protiv Uniksa vodio 3:1 u seriji i izgubio 4:3. Kako pišu ruski mediji, čelnici Zenita odlučili su da angažuju ponovo crnogorskog stručnjaka, poput Radonjića takođe nekadašnjeg trenera Crvene zvezde. U pitanju je Duško Ivanović. Iskusni trener...

„Ja ću odlučiti ko će biti u stručnom štabu“: Prva Obradovićeva poruka pokazala ko se pita u Panatinaikosu

Povratak Željka Obradovića u Panatinaikos doneo je mnogo emocija, ovacija i velikih reči, ali jedna njegova izjava tokom predstavljanja u Atini možda najbolje pokazuje kako će izgledati nova era atinskog velikana. Srpski stručnjak je na konferenciji za medije dobio pitanje o imenima koja se poslednjih dana povezuju sa njegovim stručnim štabom. Grčki mediji spekulisali su...

19 komentara

  1. Hvala ti boze za pobedu Mege za predivno vece sad evroliga I aba da ih odvalimo obe ,nadam se da je teza povreda Ponitke ,Bravo Mega ,radujem se svakom njihovom porazu

    1. Koliko vam je Partizan nabio kompleksa kroz istoriju da ste menjali klub,grb i identitet.Postali ste bolesna navijacka iznajmljena druzina iz predgrađa…kakav imbecil moras biti da zelis jednom sportisti da bude duze povredjen ,tuga

      1. ONO KAD TRRT MILJOJKA SAMA SEB_ REPLICIRA😜😆😆😆😆🟥⬜🟥👍👍👍👍

      2. Institucija ahahaha pa to je smejurija, i to i svetske košarke. Pa šta je onda cibona sa dve Jugoplastika sa tri titule. Sami sebe proglasili institucijom, niko vas ne smatra velikanom već vas smatraju prosečnim klubom, sa zombi navijačima koji ne navijaju već urliču.Smehotres

        1. Procitaj clanak u italijanskim grckim spanskim i francuskim sportskim novinama.
          Sve ce ti biti jasno.
          Balvane

      3. Buraz tada nama drzava nije otpisivala i oprastala dugove kao sto je vama. Da morate da platite sve ugasili bi se zauvek, zato pssst sedi jedan!

    2. Onaj koji se raduje tuđoj nesreći,kao ti u vezi Ponitke mogao bi to isto da prizove samom sebi.

    1. Institucija ahahaha pa to je smejurija, i to i svetske košarke. Pa šta je onda cibona sa dve Jugoplastika sa tri titule. Sami sebe proglasili institucijom, niko vas ne smatra velikanom već vas smatraju prosečnim klubom, sa zombi navijačima koji ne navijaju već urliču. Smehotres

  2. DAMIR JAVOROKA,SAAŠO PETAK, SAAAŠO PUKEL, TOMICA HOORDOV, MATEJ BOLTAUZER I OSTALA BRATIJA IZ UDRUGE," SUDAC S KARAKTEROM NE RADI NIIGDAR ZA DŽ!!! kaže:

    SPOMENIK DA DIGNETE DRUGOVIMA M&LIJI I BODI RAGI ŠTO SU VAM NAŠTELOVALI RADPORED KAO I UVEK.ŠTA BI BILO DA SU VIGANI DOMAĆINI U DVA DERBIJA ZAREDOM,AAA? ŠTA??? PA PUKLI BISZE U OBA!!! TOO BI BILO!!! SINOĆ SLOVENCI SAMO NISU „BILI NA POSLU“ JER IH NIKO NIJE OVAJ PUT PLATIO. MISLIO MURAT OPRAVDANO:“ŠTAA BRE TOL’KO IH PLAĆAMO CELU PROŠLU SEZONU, JBG. VALJDA JEDARED MOŽE I ZA DŽ!? EEE AL SLOVENCI SUDE ZA TEBE MOOOJ MURATE SAMO KAD NA VREME KEŠIRAŠ. NEĆE JAVOR I PETELJKE DA DE Z. SA VAŠ TVRDIČLUK. SAMO BILA POKAZNA SI NOĆ,ŠTA ĆE SA „INSTITUCIJU“ DA SE DESI U DERBIJIMA, AKO SE NE TIPLA PO SVAKOM DERBIJU 3X PO 20 TISUĆA PO SUDCU! EL OĆETE DA BUDETE PRVACI EL JOOK,AAA??? OĆETE! EEE ONDAJ KASA MOMCI KASA I TO DA LEGNU PARE BAR DAN RANIJE! ISTOG DANA ILI DAN ZA DAN ,NE PRIMAMO PARE,TO JE PRINCIP! MURAT JE TVRDICA I CICIJA,AL KAD ZAIGRA MEČKA ZNA DA MORA DA KANE I ZATOOO I IMA 9 TITULA EL I ZATOO JE I EVROPEJAC ZA RAZLIKU OD PROVINCIJALCA S BLATNJAVIM CIPELAMA I STOČNIM IZMETOM NA OPANCIMA DRUGA NEBOJŠE IZ PREDGRAĐA!

  3. Procitaj clanak u italijanskim grckim spanskim i francuskim sportskim novinama.
    Sve ce ti biti jasno.
    Balvane

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.