KVALIFIKACIJE ZA EP Engleska lako sa Ukrajinom, Slovenci se mučili sa San Marinom, Islanđani se igrali u Lihtenštajnu

,

Bukajo Saka i Hari Kejn, strelci golova za Englesku (Foto: Beta/AP)

Dueli apsolutnih favorita i autsajdera, viđeni u nedeljno predvečerje, završeni su prema očekivanju. Sve drugo bila bi senzacija.

KONKAKAF Liga nacija: Na meču Meksiko – Jamajka, naša kladionica nudi kvotu 2.25 za igru 1&D3+.

Jedini meč koji je, makar u najavi, nudio nešto izjednačeniju borbu bio je onaj na Vembliju između Engleske i Ukrajine. Ipak, Englezi su ga rutinski rešili, i to u razmaku od tri minuta. Najpre je pogodio Hari Kejn, a za njim i Bukajo Saka, momak koji igra sezonu života.

Slovenija se u prvom poluvremenu mučila sa fudbalskim “liliputancima” iz San Marina, ali je isto tako brzometno rešila meč, samo u drugom poluvremenu. Igrač Salcburga Šeško je probio oklop gostiju, a gostujući igrač Di Majo je autogolom sprečio nagoveštaj ogromne neprijatnosti po domaćina. Ipak, Slovenci su malo koga uspeli da ubede da su spremni za evropski festival fudbala.

To bi mogao da bude probuđeni Island, ne tako davno hit evropskog i svetskog fudbala. Lako su gosti sa severa Evrope završili gostovanje u Lihtenštajnu. Posle sigurnih dva gila viška na poluvremenu, tačku je het-trikom stavio Gunarson. Pobedu su ubedljivijom učinili Gudjonsen i Elertson.

Kazahstan – Danska 3:2 (0:2)

(Zajnutdinov pen 73, Tagibergen 86, Ajmbetov 89, ck 90+6 – Hojlund 21, 35)

Slovenija – San Marino 2:0 (0:0)

(Šeško 57, Di Majo 60. autogol)

20.45 Severna Irska – Finska

GRUPA J

Lihtenštajn – Island 0:7 (0:2)

(Olafson 3, Haraldson 38, Gunarson 48, 68, 73, Gudjonsen 85, Elertson 87)

20.45 Luksemburg – Portugalija

20.45 Slovačka – Bosna i Hercegovina

Tabele svih grupa pogledajte OVDE

ČUDO U ASTANI PRED SRPSKIM SUDIJAMA Danci imali 2:0, pa doživeli neviđenu blamažu za koju okrivljuju Simovića! (VIDEO)

ZAŠTO JE NEMAC DOBIO OTKAZ? Svi su mislili da je razlog u lošim rezultatima, a zapravo je nešto sasvim drugačije…