LIGA EVROPE

PLEJ-OF Lalatović pao u Pragu, Borjan primio gol, ali ima prednost pred revanš

,

Nenad Lalatović, trener Zorje (Foto: Starsport)

Odigrane su prve utakmice završne runde kvalifikacija za Ligu Evrope. Biće u nekim duelima drame u revanšu, ali će ponegde druge utakmice da budu samo formalnost.

Italija 2: Na meču Sampdorija – Piza, naša kladionica nudi kvotu 2.85 za igru 1-1.

Nenad Lalatović je sa ukrajinskom Zorjom dugo odolevao u Pragu. Pao je u završnih 15 minuta i u revanšu ga očekuje težak zadatak.

Prednost, minimalnu, stekao je i Slovan iz Bratislave. Slovački tim je imao velikih 2:0 do 74. minuta, kada je Aris iz Limasola pogodio za nadu. Milana Borjana i društvo čeka veliki posao na vrelom Kipru.

Isto važi i za Branka Jovičića, nekadašnju radilicu Crvene zvezde. Njegov LASK iz Linca u Mostar donosi minimalni višak. Jovičić je igrao do 70. minuta.

Dinamo je, bar delimično, uspeo da se oporavi od šokantnog ispadanja iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Na Maksimiru je povela Sparta iz Praga, Zagrepčani su do odmora izjednačili, a u nastavku za samo dva minuta došli do dva gola prednosti.

Obnovljeni i podmlađeni Ajaks je lako slavio u bugarskom Razgradu. Het-trik je postigao Kudus, krilni napadač iz Gane, a gol je dodao Brobi.

Azerbejdžanski Karabag je lako slavio u Ljubljani i napravio veliki korak ka grupnoj fazi. Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Nemanja Motika igrao je za Olimpiju od 72. minuta.